Mart 16, 2020

XRP, Kripto Pazarındaki Üçüncülük Pozisyonunu Kaybedebilir

Yılbaşından bu yana XRP’nin fiyatı Şubat ayı ortasında yüzde 80’lik bir fiyat artışı kaydettikten sonra Dolar karşısında yüzde 20 düştü. Son yıllarda en sert düşüşlerden birini gördükten sonra, en iyi üç kripto para biriminden biri olma konumunu kaybetme riskiyle karşı karşıya.

XRP, küresel pazardaki piyasa değeri açısından üçüncü ve dördüncü en büyük kripto para birimleri arasındaki büyük fark nedeniyle üç numaralı noktayı koruyabildi.

2019’da cansız bir yılın ve son üç hafta içinde ciddi bir satışın ardından XRP şimdi Tether’in gerisinde kalma riskiyle karşı karşıya.

Tether XRP’yi Geçebilir mi?

Şu anda, kripto para piyasasının eğilimi, çeşitli makro ve jeopolitik riskler nedeniyle ABD borsaları ile oldukça ilişkilidir.

Küresel hisse senedi piyasası, ABD hisse senedi piyasasının 1987’deki en kötü performansının ardından düşük seviyelerde alım talebi ile karşılık verdi. Kripto para piyasası ise bu kötü gidişattan etkilendi.

12 Mart’ta Dow Jones Sanayi Ortalaması (DJIA)%9.99 düştükçe, Bitcoin’in (BTC) fiyatı %50 düşüşle 3.600 Dolar’a geriledi.

BTC’nin ivme kaybetmesiyle, XRP ve Ethereum gibi alternatif kripto para birimleri sert bir düşüş yaşadı.

XRP’nin fiyatı, 2017 ortasından bu yana en düşük seviye olan 0.11 Dolar’a kadar düştü. XRP’nin piyasa değeri, 0.11 Dolar ile 43.818.008.717 arzına dayanarak yaklaşık 4.8 milyar Dolar seviyesindedir.

15 Mart itibarıyla, değeri ABD Dolar’ına sabitlenmiş bir sabit para birimi olan Tether’in piyasa değeri 4,6 milyar Dolar. XRP’nin fiyatı önümüzdeki haftalarda 0.11 Dolar’ın altına düşerse, Tether tarafından geçilme ve dört numaraya düşme olasılığıyla karşı karşıya.

Yatırımcılar Stablecoin Pazarına Taşınıyor

Merkezi olmayan finans (DeFi) gibi çeşitli kripto para piyasalarını neredeyse öldüren Bitcoin’in ani çöküşünün ardından yatırımcılar giderek stabilcoinler ve fiat paralara doğru ilerliyorlar.

Kripto para piyasasında, özellikle ABD borsalarındaki istikrarsızlıkla ilgili belirsizlik, varlık sınıfındaki güven seviyelerinin belirgin bir şekilde düşmesine neden oldu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.