XRP Fiyatı Yükselişe Geçti!

XRP fiyatı gün içerisinde hızlı bir yükselişe geçti. Kripto para sektörünü heyecanlandıran bu yükseliş ile ilgili detaylar haberimizde.

Ripple’ın kendi kripto parası olan aynı zaman da dünyanın en büyük üçüncü kripto parası olan XRP, son birkaç saat içerisinde yaklaşık olarak yüzde 12 oranında değer kazandı. Yazının kaleme alındığı saat itibariyle yaklaşık olarak 0.2192 dolar fiyatından işlem görüyor.

Geçtiğimiz iki hafta boyunca 0.20 doların altında seyreden XRP, ilk olarak bu engeli aştı ve sonrasında hızla yükselmeye devam etti.

Bu yükselişin sebebi olarak Binance’in, vadeli işlem sözleşmeleri platformu Binance Futures için XRP’yi listelediğini açıklamış olması düşünülüyor. Tabi Binance gelişmiş paylaşılmadan XRP yükselişe geçti. Bu sebeple içeriden bilgi sızdırılmış olabileceği söyleniyor. Yükselişin ne kadar süreceği bilinmese de, yatırımcıları sevindiren bir gelişme yaşanmış oldu.

Son olarak Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, geçtiğimiz günlerde bir röportajında, XRP’nin Ripple tarafından fiyatının manipüle edilmesi eleştirilerine karşın şu şekilde yanıt verdi:

“Evet, Ripple oldukça fazla XRP tutuyor çünkü XRP’nin başarılı olmasını istiyoruz. XRP’lerimizi elden çıkarmaya çalıştığımız iddia edilse de bu hareket bizim yararımıza olmazdı. Asla böyle bir şey yapmayız. Hatta XRP’lerin bir kısmına dokunamayalım diye onları havuz hesaplarına kilitledik.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.