XRP Davasında Yeni Gelişme: SEC Neden Direniyor?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple Labs aleyhindeki davası devam ediyor. SEC, Willian Hinman’ın tartışmalı konuşmasının taslaklarının açıklanmasına ısrarla karşı çıkıyor. Fakat bu çabası sonuçsuz kalacak gibi görünüyor. İşte XRP davasındaki güncel gelişmeler.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, SEC sıcak bir gelişmede, Hinman’ın konuşmasının taslaklarının açıklanmasını zorunlu kılan mahkeme kararlarına yeniden itiraz etmek için harekete geçti. SEC davaya bakan hakim Sarah Netburn’den itirazlarını desteklemek amacıyla 30 sayfalık bir açılış brifingi ve 10 sayfalık bir cevap brifingi hazırlamak için izin istedi.

SEC’nin eski üst düzey yöneticisi olan William Hinman davanın kilit isimlerinden biri. Hinman’ın SEC’de çalıştığı dönemde ETH‘nin bir menkul kıymet olmadığı yönünde yaptığı konuşması Ripple (XRP) tarafından bu davadaki en önemli argümanlardan biri olarak kullanılıyor. Hinman ETH açıklamasını, SEC’de Kurumsal Finansman Bölümü’nde direktör olarak görev yaparken söyledi. Ripple bu açıklamanın XRP için de geçerli olduğunu öne sürüyor.

SEC, videoda konuşan kişinin aslında Hinman olduğunu ne doğrulayabileceğini ne de inkar edemeyeceğini söylüyor. Bununla birlikte konuşmanın gerçekliğini tespit etmek için dahili belgeler talep edildiğinde, SEC, avukat-müvekkil gizliliğini öne sürerek belgelerin gizli tutulması için bir harekette bulundu.

Bunların yanında Ripple şirketi hakim Netburn’den, Hinman konuşmasıyla ilgili SEC içindeki konuşma ve yazışmaların dökümlerinin açığa çıkarılmasını talep etti.

En son 12 Temmuz’da hakim SEC’in Hinman konuşmasını gizli tutma hareketini reddetti ve teklifi ikiyüzlü olarak nitelendirdi. Fakat SEC pes etmiş gibi görünmüyor ve bu konuda direniyor.

Söz konusu belgeler mahkemeyi Hinman’ın SEC’in yetkisi altında konuştuğuna ve konuşmanın “tamamen kişisel bir iş” olmadığına ikna edebildiği sürece, Ripple önemli bir zafer kazanmış olacaktır.

Son olarak SEC ve Ripple arasındaki yüksek gerilimli yasal kavganın 2023’e devam etmesi bekleniyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : AZCoin News


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.