XRP Davasında Yeni Gelişme: Ripple’ın Bu Talebi Mahkeme Tarafından Kabul Edildi

0

Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun dahili ticaret politikalarını edinme talebi hakim Sarah Netburn tarafından kabul edildi. Mahkeme, talebin “alaka düzeyi düşük çıtasını” karşıladığını belirtti. Buna göre ABD’deki hukuki kurallar ve uygulama, herhangi bir kanıt değeri varsa, kanıtın dışlanmasından ziyade kabul edilmesini desteklemektedir.

SEC, çalışanlarının iç ticaret politikalarının “ilgisiz” olduğunu savundu. Ancak Ripple, SEC’in XRP ve diğer dijital varlıklar arasında çizdiği ayrımı görmenin önemli olduğunu iddia etti:

“SEC’in, XRP ve diğer dijital varlıklar arasında çizdiği tüm ayrımlar da dahil olmak üzere, dijital varlıklardaki alım satımı ele alış biçimi, hem Howey testinin uygulamaları hem de Ripple’ın adil bildirimi savunması ile ilgili olan, SEC’in dijital varlıklara ilişkin kendi bakış açısını göstermekle doğrudan ilgilidir.”

Sonuç olarak mahkeme, Ripple’ın SEC’in iç ticaret politikalarına erişim talebini kabul etti.

SEC ticaret politikalarının yanında, davadaki en çekişmeli keşif anlaşmazlıklarından biri olduğu kanıtlanan Bitcoin, Ethereum ve XRP ile ilgili iç iletişimlerini paylaşmak konusunda da isteksiz.

Mahkemenin yukarıda belirtilen belgelerin ibrazı için halihazırda iki emir vermiş olması nedeniyle, bu durum sanıkların riayetsizlik suçlamalarına yol açtı.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın