XRP Bir Sonraki Rallide Ethereum’u Aşabilir!

Ripple’ın XRP’si birçok düşüş yaşamasına rağmen son zamanlarda yukarı doğru bir öngörü oluşturdu.

Kripto para, Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.3 dolardan sonra iki yıl boyunca hareketsiz bir dönem geçirdi. XRP, değerinin yüzde 97 kadarını kaybettiği ve sürekli düşüş eğilimi gösterdiği bir konsolidasyon dönemi geçirdi.

XRP için her piyasa hamlesi yetersizdi ve çöküş her seferinde daha kötüydü. Pazarın çoğu toparlanırken kripto paranın fiyatı hiç de iyi görünmüyordu. 16 Kasım’a kadar, XRP nihayet bir hafta içinde 0,26 dolardan 0,495’e çıktı ve önümüzdeki haftanın peak’i olan 0.78’e doğru ilerledi.

XRP ile ETH arasındaki karşılaştırma tablosuna baktığımızda, XRP’nin fiyat zirvesinin çok daha belirgin olduğunu ve ardından büyük bir çöküşü izlediğini görüyoruz. Kasım ayı içinde XRP, Ethereum ile ilişkisini kırdı ve kripto parayı 2 kat geride bıraktı.

XRP’nin yukarı doğru çok az dirençle karşılaşacağını söyleyebiliriz. Tüm zamanların en yüksek seviyesinden gelen muazzam çarpışmanın etkisiyle XRP ayıları düşüş yolunda direnç seviyeleri bırakmadı. En son %200’lük ralli, Eylül 2018’den bu yana birkaç kritik direnç noktasını ortaya koydu.

Boğalar için tek potansiyel risk, 0.78 dolar’lık zirvenin 17 eylül 2018’in en yüksek seviyesi olan 0.791 dolara yakınlığı sonucu çift tepe oluşturma olasılığı olarak görülüyor.

Bu seviyenin üzerindeki bir kırılma, XRP fiyatını önemli direnç seviyesine doğru yükseltecektir.

Bunun yanı sıra, XRP balinalarının sayısının son iki hafta içinde önemli ölçüde arttığı ve Ekim ayından bu yana yükseliş trendi yaşadığı görülüyor. Bu da büyük yatırımcıların kripto paraya oldukça ilgi gösterdiğini ve satın alma baskısının olduğunu ortaya koyuyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.