Xi Jinping; G20 Ülke Liderlerini Dijital Para Birimi Hakkında Desteklemeye Çağırdı!

Çin Halk Cumhuriyeti Başkanı Xi Jinping; G20 ülkelerini merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) hakkında destekleme çağrısında bulundu.

Şi Cinping veya Xi Jinping, Çin Komünist Partisi Genel Sekreteri, Çin Halk Cumhuriyeti Başkanı ve Merkez Askeri Komisyon başkanı olarak çalışan Çinli bir siyasetçi olmaktadır. Çin’in 2012’den bu yana “en üst düzey lideri” olmaktadır. ÇKP’den 2016’da resmen “ana lider” unvanını almıştır.

Xi Jinping, uluslararası oturumda gerçekleştirdiği açılış konuşmasında, dünya liderlerini dijital para birimlerini desteklemeleri adına ilke oluşturmaya teşvik etti. Konuşmasında şu sözleri kullandı:

“Bu alandaki BM liderlik rolünü desteklemeli ve dijital ekonomiyi inşa etmek için açık, adil ve ayrım gözetmeyen bir ortamı teşvik etmek için birlikte çalışmalıyız.”

Xi; G20’nin aynı zamanda merkez bankası dijital para birimleri için standartları ve ilkeleri ilerletme konusunun doğru bir biçimde incelenmesini savunuyor. Bir diğer yandan da kendi ülkesinde gerçekleşen dijital para güncellemelerini tüm dünyaya duyurmayı hedefliyor.

Çin şu anda Yuan’ın dijital bir sürümünü test etmektedir. Günümüze kadar, 4 milyon farklı işlem için yaklaşık 299 milyon öneminde 2 milyar Yuan kullanılmıştır.

Xi Jinping Yapay Zekâ İçin Çalışmalar Gerçekleştiriyor!

Başkan Xi Jinping yaptığı çağırım bir kenara, G20 ülkelerinden pandemi dönemine karşı hazırlıklı olmalarını ve müdahaleyi en iyi seviyeye çıkarmalarını istiyor. İklim farklılıkları ile mücadele için uluslararası iş birliğini arttırma talebi ve sorumlu bir şekilde yapay zekayı ilerletmek adına birlikte çalışma talebi gerçekleştirdi.

19 ülkeyi ve Avrupa Birliği’ni temsil eden G20 liderleri ise bu konuşmaları dikkate aldı. Suudi Arabistan başkanlığında salgın ve uluslararası finansal istikrarla ilgili mevzuları konuşup, tartışmak adına iki günlük sanal bir toplantı gerçekleştirdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.