XAGO CEO’su: Bitcoin’i Seviyoruz, Ancak XRP Sorunlarımızı Çözüyor

Güney Afrika merkezli bir girişim olan XAGO’nun kurucu ortağı Jurgen Kuhnel, Bitcoin ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Jurgen Kuhnel kısa süre önce bir medya kuruluşuyla konuştu. Konuşma sırasında Kuhnel, XRP odaklı bir borsa geliştirme kararını baz alarak açıklama yaptı. Bilmeyenler için Xago, yeni bir XRP ağ geçidi ve özel yapım borsa başlattı. Yeni kripto platformu RippleNet’e bağlı ve yalnızca XRP’yi takas etmek, göndermek ve almak için kullanıyor. Jurgen Kuhnel şunları söyledi:

“Bitcoin’i seviyoruz ancak perakende ödemeler için Bitcoin mevcut haliyle bu işe uygun değil. Borsamızın amacı, genişleyeceğimiz ülkelerde XRP’ye likidite oluşturmaktır.”

XRP’nin, düşük işlem ücretleri ve anlık işlem onayları ile Xago’nun perakende ödemeleri daha verimli hale getirme hedefiyle mükemmel bir şekilde uyumlu olduğunu söyledi. Ayrıca bu kararın yalnızca piyasadan gelen olumlu geri bildirimlerden sonra verildiğini belirtti.

Kuhnel, Facebook’un Libra isimli kripto parası ile ilgili düşüncelerini de paylaştı. Libra’nın harika olduğunu ve dünyadaki hükümetlere, bankalara kripro para birimi kavramının ne kadar büyük olduğunu gösterdiğini belirtti.

Xago, perakende ödeme modelini blockchain teknolojisiyle yenilemeyi planlıyor. Firma sadece birkaç hafta önce hayata geçti, ancak yakın gelecekte diğer 5 ülkeye ticari genişleme yapmayı planladı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.