Western Union, Ripple Ortağı MoneyGram’ı Satın Almak İstiyor

0
284

Bloomberg’in haberine göre Western Union, en büyük rakiplerinden ve Ripple ile ortaklığı bulunan biri olan MoneyGram için talip oldu. Haberde anlaşmanın henüz gerçekleşmediğini ve her iki tarafın da ayrıntıları tam anlamıyla görüşmediği bildirildi.

Geçtiğimiz son birkaç yıl içerisinde, geleneksel para transferinin bazı sorunlar ile karşılaştığını görüyoruz. Bu nedenle digital paraların kullanımı daha hızlı ve konforlu olmasıyla da ilgi çekici hale geldi. Bitcoin, Ethereum gibi gözde kripto paraların kullanımı ve bu digital paraların hızlı bir şekilde dönüşümleri de borsaların da kullanım yönlerini zenginleştirdi.

MoneyGram’ın Ripple ile olan ortaklığı sözü geçen anlaşma sonucunda nasıl bir etki yaratacağı merak konusu oldu. Konu Ripple gündeminde yer aldı. Bundan önce 2019 Haziran ayında iki şirket, xRapid transfer işlemlerinin verimliğini arttırmak için Ripple kullanarak ortak bir çözüm üretme amacıyla bir araya gelmişti.

Ripple, MoneyGram üzerinde ciddi emek ve fon sahibi olan bir taraf. Zira geçtiğimiz yıldan bu yana yaklaşık 60 milyon dolar fon aktardığı biliniyor. Yeni fon aktarımı konusunda bir açıklama yapılmadı ancak MoneyGram’ın likidite geliştirme ve döviz faaliyetlerinde Ripple fonlarının önemli bir yeri olduğu bilinmektedir.

Anlaşma sonucunda Ripple teknolojisinin nasıl bir yol izleyeceğini spekülasyonlara açık bir konu haline geldi. Bunun nedeni ise Wester Union cephesi, son birkaç yıldır Ripple çözümlerinin kullanılmasına sıcak baksa da bu konuca ciddi adımlar atmamış olması olarak görülebilir. Fakat anlaşma sonucunda bu sonuçlar kesin olarak da değişebilir. Bu belirsizlik üzerine Twitter’da Ripple yatırımcıları belirsizlikleri dile getiren çok sayıda paylaşım yaptı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın