Vitalik Buterin: Kripto Cüzdanları Genel Kabul Görmeye Hazır Değil

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, kripto cüzdanı güvenlik açıkları ile ilgili uyarıda bulundu. Buterin, araçların yaygın bir şekilde benimsenmek için henüz hazır olmadığını iddia etti.

Buterin, Teknik Olmayan Kullanıcılar İçin Kullanıcı Dostu Olan Kripto Cüzdanlarını Öneriyor

10 Aralık 2020’de ünlü kripto podcaster Andreas Antonopoulos, Vitalik Buterin ile röportaj yaptı. Antonopoulos, röportajda daha kullanıcı dostu kripto cüzdanlarına ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekti ve mevcut olanların gereksiz olduğunu söyledi.

Buterin, kripto topluluğunun güvenlik konularının yeterince üstünde durmadığını belirtti ve bir cüzdanın saldırıya uğraması durumunda büyük miktarda dijital varlığın kaybedilmesinin çok kolay olduğunu söyledi.

Ethereum‘un kurucu ortağı aynı zamanda şöyle konuştu:

Bana göre, güvenlik konusundan yeterince bahsetmiyoruz. çünkü, kimse 200 bin dolar kaybettiğini kabul etmek istemiyor ve kabul ederse aptal gibi görüneceğini düşünüyor.

Söyleşi Antonopoulos’un Buterin ile sektörde hangi konuların yeterince önemi olmadığı konusunun konuşulmasıyla başladı. Ardından podcaster, insanların tam olarak anlamadığı bir sorumluluğu taşıdıkları tartışmasına bir konu daha ekledi.

Kripto Ekosisteminin Daha ” Proaktif ” Olması Gerekiyor

Öte yandan Buterin, ekosistemin, kripto liderlerinin “sadece bir grup insana değil” herkese fayda sağlamak için çalıştıklarını anlaması gerektiğini söyledi. Bu nedenle kripto ekosisteminin neden daha proaktif olması gerektiğine dikkat çekti.

Ethereum’un kurucu ortağı Buterin, en çok kripto cüzdanlarının güvenlik meselesine değindi:

Gerçek şu ki, süper bir dahi olsanız ve çok dikkatli olsanız bile, eşyalarınızı kaybetmemek için daha az çaba harcamanızı gerektiren ve kafanızı rahat ettiren bir sistem daha iyi bir sistemdir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.