Vitalik Buterin: Ethereum Birleştirmesi Henüz…

Yakın tarihli bir röportajda konuşan Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, The Merge olarak adlandırılan “birleştirmenin” gerçekleşene kadar Ethereum fiyatının değişmeyeceğini belirtti. Uzun zamandır beklenen  birleştirmenin tamamlanması için şu anki olası tarih 19 Eylül olarak belirlenmiş durumda.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Buterin, hisse kanıtı konsensüsünün (proof-of-stake), Beacon chain’in ve ETH ana ağının tam birleştirmeyi hemen içermeyeceğini belirtti. Pazarlama açısından, Merge’den hemen sonra veya hatta hemen öncesinde varlığın fiyatında büyük bir değişiklik olması muhtemel görünmüyor.

Merge Henüz Fiyatlandırmadı

Yatırımcılar, Merge’den sonra önemli bir fiyat hareketinden önce en az altı ay beklemelidir. Bu durumda bile, bunun gerçekleşmesi için doğru koşulların olması gerekiyor. Böyle bir koşul, Merge sonrası temizleme fork’udur. Etkilerin gerçekleşmesi genellikle 8 aya kadar sürüyor. Uzmanlar, Merge ardından Ethereum‘un deflasyonist bir kripto para birimi olmasını bekliyor.

ethereum

Blockchain analiz firması Into The Block’un araştırma başkanı Lucas Outumuro, ETH arzının The Merge’den sonra zamanla azalacağının altını çizdi. EIP-1559, ETH’yi madencilere vermek yerine yakmayı öneriyor.

Buterin, Perşembe günü Bankless ile podcast röportaj programında yapılan son bir görüşme sırasında Merge’ün henüz fiyatlandırılmadığını iddia etti. Ayrıca Splurge, Surge, Purge ve Verge aşamalarının Merge’ün önemli parçaları olduğunun da altını çizdi. Buterin, görüşme sırasında Ethereum fiyatının Merge’den önce yükselebileceğini, ardından düşebileceğini ve sonrasında tekrar yükselebileceğini açıkladı.

Staked ETH ve Ethereum Classic Fiyatları Yükseliyor

Son 24 saat içinde Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC) ve lido staked Ethereum’un (stETH) fiyatları yükseldi. ETH yüzde 12 artarken, ETC ve stETH sırasıyla yüzde 11 ve yüzde 22 arttı. Analistler, Birleşme ile ilgili spekülasyonların bu dijital varlıkların fiyatlarındaki artışın nedenlerinden biri olduğuna inanıyor.

Ayrıca, Merge sonrası temizleme yükseltmesi tamamlanana kadar staked ETH üzerinde bir kilit olması da muhtemel görünüyor. Bununla birlikte, Coinbase, Kraken ve diğer birkaç borsa, temizleme fork’u döneminde staked ETH ticaretine izin vermeyeceklerini iddia ediliyor.

[irp posts=”61133″ name=”Ethereum’u Sevmiyorsanız Bu Altcoin’i Alın!”]

Ethereum bir PoS ağına geçtikten sonra madencilerin Ethereum Classic’e geçebileceği haberleri sonrasında ETC’nin fiyatı yükseliyor. Ayrıca önde gelen kripto madenciliği platformu Antpool, Ethereum Classic blokchainine destek sözü verdi.

Merge tamamlandıktan sonra ETH madencilerinin artık ETH ağında olmak için nedenleri olmayacak. Perşembe günü, IntoTheBlock verileri, ETH ağındaki günlük aktif adres sayısında yüzde 48’lik bir artış olduğunu ortaya koydu. Günlük 1,06 milyon aktif adres, ağ için yeni bir rekor anlamına geliyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Crypto News Flash


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.