Vitalik Buterin Cardano (ADA) ve Charles Hoskinson Hakkında Yorumlarda Bulundu

0

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, beşinci en büyük kripto para birimi olan Cardano’nun (ADA) kripto alanına yeni fikirler getirdiğini söylüyor.

Buterin, yapay zeka uzmanı Lex Fridman ile yaptığı röportajda, kripto dünyasındaki “ilginç şeylerin”, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson’un blockchain araştırma firması IOHK’dan (Input Output Hong Kong) kaynaklandığını düşündüğünü belirtiyor.

“Orada kesinlikle ilginç şeyler var. Cardano’nun Ethereum’dan biraz farklı bir yaklaşım benimsediğini düşünüyorum, çünkü her şey için bu büyük akademik kanıtlara sahip olmaya gerçekten vurgu yapıyorlar, oysa Ethereum buluşsal argümanlarla yoluna devam etme eğiliminde. Bunun nedeni kısmen Ethereum’un her şeyi daha hızlı yapmaya çalışıyor olması. Ama kesinlikle IOHK Research’ten çıkan son derece ilginç fikirler var.”

Bununla birlikte, Ethereum yaratıcısı, Cardano’nun geliştirilmesinde yapılan akademik araştırmalara yönelik derin ve titiz yaklaşımın “abartılı” olduğunu savunuyor çünkü Cardano dış risklerden ziyade protokoldeki eksikliklerin üstesinden gelmeye odaklanıyor.

“Aslında ben derin titizliğin abartıldığını düşünen bir insanım. Bunun abartıldığını düşünmemin nedeni, protokollerin neden başarısız olduğunu belirlemeye yönelik farklı bir düşünce sistemine sahip olmam. Modelin dışındaki başarısızlıkların sayısının, modelin içindeki başarısızlıklardan daha büyük ve daha önemli olduğunu düşünüyorum.”

ETH’nin ilk günlerinde birlikte çalıştığı Charles Hoskinson ile ilgili sorulan bir soruya cevap veren Buterin şu yorumda bulundu:

“O zamandan beri Charles birçok yönden açıkça ilerlemiş ve olgunlaşmış gibi hissediyorum. Ve Charles’ı yakından takip edenler bana 2021 Charles’ın 2014 Charles’dan çok farklı olduğunu söylediler, bilmiyorum …”

Cardano’nun (ADA) Ethereum (ETH) ile bir rekabet içinde olduğu ve Cardano’nun Ethereum Killer olarak adlandırıldığını biliyoruz. Bu konuda yorum yapan Ethereum kurucusuna göre, blockchainler arasındaki rekabet sağlıklı çünkü birinin eksiklikleri diğeri için bir öğrenme deneyimi yaratabilir

“Biliyorsunuz, Ethereum ekosisteminin bazı sorunları çözme şeklinin tamamen yanlış olma ihtimali oldukça yüksek. Alternatif ekosistemler veya alternatif kavramlar varsa ve bunlar başarılı olursa, onlardan öğrenebiliriz.”

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın