Visa’dan Blockchain Temelli Ödeme Sistemi

0

Uzmanlara göre blockchain teknolojisi dünyayı orta ve uzun vadede değiştirecek en ana teknoloji. Hemen hemen bütün endüstrilerde kullanılabilecek olan bu teknolojiyle başta büyük şirketler olmak üzere bütün şirketler ilgileniyor. Arge laboratuvarlarının en gözde konusu olmayı şimdiden başardı bile. Özelikle girişimcilik ile uğraşan kişiler bu alanın getirdiği yeniliklerden ve kazançlardan faydalanmak istiyor. Bugün ki haberimizde de dünya ödemeler devi Visa şirketi, blockchain tabanlı bir ödeme teknolojisini tanıttı ve bizde bu konuyu sizler için ayrıntılı şekilde ele aldık.

Visa’dan blockchain temelli ödeme teknolojisi

ABD merkezli ödeme sağlayıcısı Visa, kurumsal ödemeler için blockchain tabanlı B2B Connect platformunu piyasaya sürdüğünü duyurdu geçtiğimiz günlerde.
FxStreet’te bulunan habere göre Visa, söz konusu platformla finansal kurumlar arasındaki sınır ötesi ödemelerin verimliliğini ve hızını artırmayı hedefliyor.

B2B Connect platformu sayesinde üçüncü partiler ortadan kaldırılarak işlemin hızı ve verimliliği arttırılıyor. Şu anda platform 30 farklı ödeme kanalına servis verirken şirket bu rakamın yıl sonunda 90 kanala kadar çıkacağını söylüyor. Bu platform sayesinde özellikle görece küçük şirketlerin yüklü işlemleri daha hızlı ve daha az maliyetli olacak çünkü işletmeler aracı kurumlara yüksek fiyatlı ödemeler yapmayacaklar.

Visa İş Çözümleri küresel başkanı Kevin Phalen, “Bankadan bankaya, doğrudan çalışan bir çözüm oluşturarak sektördeki önemli sorunları ortadan kaldırıyoruz” dedi.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın