Visa ve Mastercard’dan Kripto Paralar İçin Şok Açıklama!

Dünyanın önde gelen dijital ödeme devleri Mastercard ve Visa’nın kripto gelişmelerini durdurduğu bildirildi. Kaynaklarına atıfta bulunan bir Reuters raporu, ABD ödeme devlerinin kripto ödeme çözümleri sağlamak için kripto şirketleriyle yeni ortaklıklara devam etmediğini söyledi. Rapor, derinleşen kripto kışının ortasında geldi.

Visa ve Mastercard Kripto Planlarını Erteledi

Son kripto haberlerinde, konuya yakın kişiler, ödeme devleri Visa ve Mastercard’ın en azından piyasa koşulları iyileşene kadar kripto ile ilgili hizmetlerin başlatılmasını zorladığını ortaya koydu. Dijital ödeme devleri, hizmetlerini başlatmaya başlamadan önce kripto piyasasında düzenleyici incelemenin hafiflemesini de bekliyor.

Visa‘dan bir sözcü, kripto para sektöründeki yüksek profilli şirketlerin son zamanlarda çöküşünün, kripto ödemeler ve finansal hizmetler için ana akım bir araç haline gelmeden önce hala uzun bir yolumuz olduğunu hatırlattığını söyledi. Ancak sözcü, bunun genel stratejilerini değiştirdikleri ve kripto para birimlerine odaklandıkları anlamına gelmediğini de sözlerine ekledi.

Mastercard Blockchain’e Odaklanmaya Çalışıyor

Mastercard sözcüsü, kriptonun temel teknolojisi olan blok zincirine odaklanmaya devam edeceklerini belirtti. Bununla birlikte bunu finans sektöründeki mevcut sorunları çözmek ve daha verimli sistemler inşa etmek için kullanacaklarını söyledi. Geçtiğimiz yıl Mastercard, dünyanın ilk “kripto destekli” ödeme kartını piyasaya sürmek için kripto borç veren Nexo ile bir ortaklık kurduğunu duyurmuştu.

Amerikan ödeme kartı şirketi American Express de 2021 yılında, gelecekte ödül puanlarını kullanmak için olası bir seçenek olarak kriptoyu kullanacağını duyurmuştu. Ancak şirket şu anda kriptoyu önceliklerinden biri olarak görmüyor. Büyük ve yüksek profilli şirketler çökerken kripto piyasasının aşağıya doğru inmesiyle birlikte, kriptonun ana akım planları bulanık görünüyor.

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.