Şubat 20, 2020

Visa ve Coinbase’den Kripto Ortaklığı

Kripto kullanıcıları uzun zamandır kripto kullanımını kolaylaştırmanın bir yolunu arıyor. Bu da, kripto ATM’lerinin, tam olarak Bitcoin ATM’lerinin tanıtımı şeklinde cevaplandı. Diğer kriptoların henüz böyle bir desteği yok. Bununla birlikte, bir kripto ATM, basit bir banka kartının yapabileceklerini tam olarak gerçekleştiremez ve Coinbase ve Visa gibi kurnaz platformlar bunu biliyor.

Şimdi, iki popüler platform, kullanıcıların kriptolarını istedikleri zaman ve istedikleri yerde harcamalarına izin verecek ortak bir banka kartı oluşturmak için bir araya geliyor. Tamamen farklı para birimi sistemleri alanında çalışan bu tür platformların bir orta yol bulabilmeleri ve birlikte çalışabilmeleri de ilginçtir.

Coinbase ve Visa, piyasadaki en popüler kripto paralardan bazılarını hedef aldı. Önerilen yeni banka kartı XRP, Bitcoin ve ETH ödemelerini kolaylaştıracak. Verilen 3 kripto şu anda piyasa değeri açısından grafiklerde ilk 3’e giriyor.

Coinbase’in resmî twitter hesabından yapılan bir açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Bugün Coinbase, Visa asıl üyeliği verilen ilk kripto şirketi oldu. Bu, İngiltere ve Avrupa’daki CoinbaseCard kullanıcıları için daha fazla özellik sunmamızı sağlayacaktır. Ek hizmetlerden daha fazla desteklenen pazarlara kadar her gün kripto para harcamayı kolaylaştırıyor.”

Coinbase kriptolarla ilgilenir. Bu bir kripto para borsası. Öte yandan Visa, ağırlıklı olarak dijital ortamda fiat para ile uğraşır. Kripto kullanımını kolaylaştırmak için ikisi arasındaki ortaklık, ödemeleri kolaylaştırmak için her zaman kullanıcıların fonlarından bir parça kesen aracılara bir darbe indiriyor. İşlem zincirine dahil edilmemeleri, kullanıcılar için büyük bir avantajdır.

İyimser bir bakış açısıyla, bu tür varlıkların kullanıcılara hizmet etmek için el ele çalıştığını görmek piyasa için bir rahatlamadır. Aslında, finans sektöründeki daha fazla oyuncunun nihayet rekabeti atmaya ve kripto trenine atlamaya hazır olduğunun bir işareti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.