Visa ve Coinbase’den Kripto Ortaklığı

0
360

Kripto kullanıcıları uzun zamandır kripto kullanımını kolaylaştırmanın bir yolunu arıyor. Bu da, kripto ATM’lerinin, tam olarak Bitcoin ATM’lerinin tanıtımı şeklinde cevaplandı. Diğer kriptoların henüz böyle bir desteği yok. Bununla birlikte, bir kripto ATM, basit bir banka kartının yapabileceklerini tam olarak gerçekleştiremez ve Coinbase ve Visa gibi kurnaz platformlar bunu biliyor.

Şimdi, iki popüler platform, kullanıcıların kriptolarını istedikleri zaman ve istedikleri yerde harcamalarına izin verecek ortak bir banka kartı oluşturmak için bir araya geliyor. Tamamen farklı para birimi sistemleri alanında çalışan bu tür platformların bir orta yol bulabilmeleri ve birlikte çalışabilmeleri de ilginçtir.

Coinbase ve Visa, piyasadaki en popüler kripto paralardan bazılarını hedef aldı. Önerilen yeni banka kartı XRP, Bitcoin ve ETH ödemelerini kolaylaştıracak. Verilen 3 kripto şu anda piyasa değeri açısından grafiklerde ilk 3’e giriyor.

Coinbase’in resmî twitter hesabından yapılan bir açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Bugün Coinbase, Visa asıl üyeliği verilen ilk kripto şirketi oldu. Bu, İngiltere ve Avrupa’daki CoinbaseCard kullanıcıları için daha fazla özellik sunmamızı sağlayacaktır. Ek hizmetlerden daha fazla desteklenen pazarlara kadar her gün kripto para harcamayı kolaylaştırıyor.”

Coinbase kriptolarla ilgilenir. Bu bir kripto para borsası. Öte yandan Visa, ağırlıklı olarak dijital ortamda fiat para ile uğraşır. Kripto kullanımını kolaylaştırmak için ikisi arasındaki ortaklık, ödemeleri kolaylaştırmak için her zaman kullanıcıların fonlarından bir parça kesen aracılara bir darbe indiriyor. İşlem zincirine dahil edilmemeleri, kullanıcılar için büyük bir avantajdır.

İyimser bir bakış açısıyla, bu tür varlıkların kullanıcılara hizmet etmek için el ele çalıştığını görmek piyasa için bir rahatlamadır. Aslında, finans sektöründeki daha fazla oyuncunun nihayet rekabeti atmaya ve kripto trenine atlamaya hazır olduğunun bir işareti.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın