Visa Bir Kripto Kartına Daha Güç Verecek!

ABD düzenleyicisinin teknoloji şirketlerine karşı artan güvensizliği olmasına rağmen hizmetlerini kripto endüstrisine genişletmeye devam ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki teknoloji devleri, endüstrilerinin daha büyük bir bölümünü ele geçirmeye devam ediyor. Bu durum ise düzenleyiciler ve hükümetlerin, kapsamlı güç ve etkiler konusunda giderek endişe duymasına sebep oldu.

Facebook, Twitter ve Google’ın ana şirketi olan Alphabet; temmuz ayında yapılan Kongre’de antitörst duruşmasının önüne çıktı.

Hükümetin asıl endişesi ise; şirketlerin yetkilerini, rekabeti bastırmak ve kullanıcıları pazardaki liderliklerini sürdürmek için yönlendirmeye kullanmasıdır.

Şirket devleri hakkında devam eden antitröst suçlaması ve en son yapılan soruşturma; ABD Adalet Bakanlığı tarafından Visa’ya karşı değerlendirilmektedir. DOJ bu durumların ardından kamuoyuna bir açıklama gerçekleştirdi. Açıklamasında; finansal hizmetler şirketi Plaid’in ödemeler devi satın almasını araştırdığını belirtti.

Visa’nın yönetim ve danışmanlık ortağı Bain & Company; Sivil Araştırma Talebine uymamak ve satın alma ile ilgili belgeleri saklamak ile suçladı. DOJ bu durumda Visa’nın rekabetini kontrol altına almak için antitröst yasalarına engel olabileceği konusunda endişe yaşıyor.

Tüm bunlara rağmen ödeme devi, bölgesini yalnızca geleneksel finansal ortamda yaymakla kalmadı. Aynı zamanda kripto ödemelerinde de yaymaya devam ediyor. Visa kartları 2020’nin 4. Çeyreğinde 2,2 trilyon dolar değerine yaklaşan bir rakamdan işlem gerçekleştirdi. Geride ise 1,25 trilyon dolardan fazla bir marjla ikinci en büyük ödeme işlemcisi Mastercard’ı bıraktı.

Şirket; kripto para birimi alanında dahi güçlü zeminler oluşturdu. Aynı zamanda en ünlü kripto para birimi kartlarından bazılarına güç vermeye devam ediyor.

Visa Destekli Banka Kartı!

Coinbase; Visa’nın kripto para birimi alanındaki geniş erişim alanının yanında Amerika Birleşik Devletleri’nde Visa destekli bir banka kartı sunmayı planladığını açıkladı. Sunulacak kart 2019 yılından beri Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği’nde mevcut olmakta. Gelecek yılın başlarına doğru Coinbase; kartlarını Hawaii hariç tüm ABD eyaletlerindeki insanlara dağıtmaya başlayacak.

Coinbase’in bir diğer yorumuna göre; kart, stabilcoinleri ve platformunda desteklenen diğer kripto para birimlerine de destek verecek. Visa kartlarını destekleyen herhangi bir portal üzerinden Visa destekli kripto banka kartlarını kullanarak ödeme ve para çekimi yapabilecekler.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.