Vertcoin Tekrardan %51 Saldırısıyla Sarsıldı

0
377

Vertcoin bir kez daha %51 saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Kripto paralarla çifte harcama işlemi gerçekleştirildi ve ağda toplam 603 blok değiştirildi. 1 Aralık’ta, VTC’nin ana Blockchain ağından 603 blok kaldırıldı ve bunlar 553 saldırgan blok ile değiştirildi. Ağ üzerinde 5 adet çift harcama işlemi tespit edildi ve Hacker cüzdan adresine ise 125 VTC (29$) gönderdi.

İlgili Haber  Kripto Paralar İçin Büyük Tehlike: 51 Saldırısı

Para Çekme ve Yatırma İşlemleri Durduruldu

Olayın ardından Vertcoin’in en yüksek hacimli olduğu kripto para borsası Bittrex de yaşanan olayın ardından platformundaki para çekme işlemlerini durdurdu.

Piyasaya Hardfork yoluyla getirilen düzenli madencilik algoritması değişiklikleriyle ASIC’e dayanıklı olduğunu iddia eden Bitcoin klonu Vertcoin, şu anda pazara kapatilazasyonuna göre Coinmarketcap’te 12.5 milyon dolarlık bir piyasa değeriyle 194. sırada yer ediniyor. Vertcoin 2018 yılının en çok konuşulan kripto paraları arasındaydı ve 2018 yılının Aralık ayında da %51 saldırısına uğramıştı.

%51 Saldırısıyla İlgili Detaylar

30 Kasım’da, Vertcoin’in maden algoritması Lyra2REv3 için hash rate oranı dikkat çekecek şekilde arttı. Saldırının, madencilik gücü kiralama hizmeti sunan Nicehash üzerinden gerçekleştirildiğine dair önemli kanıtlar bulunuyor.

Vertcoin çalışanı James Lovejoy yapmış olduğu açıklamada, saldırgan saldırıyı gerçekleştirmek için 0.5-1 BTC’lik bir harcama yaptığı tespit ettiklerini belirtti. Saldırının toplam değeri ise ortalama olarak 0.44 BTC olarak tahmin ediliyor, bu da saldırının büyük bir ihtimalle karlı olmadığı anlamına gelmekte.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın