Vertcoin Tekrardan %51 Saldırısıyla Sarsıldı

Vertcoin bir kez daha %51 saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Kripto paralarla çifte harcama işlemi gerçekleştirildi ve ağda toplam 603 blok değiştirildi. 1 Aralık’ta, VTC’nin ana Blockchain ağından 603 blok kaldırıldı ve bunlar 553 saldırgan blok ile değiştirildi. Ağ üzerinde 5 adet çift harcama işlemi tespit edildi ve Hacker cüzdan adresine ise 125 VTC (29$) gönderdi.

[irp posts=”7375″ name=”Kripto Paralar İçin Büyük Tehlike: 51 Saldırısı”]

Para Çekme ve Yatırma İşlemleri Durduruldu

Olayın ardından Vertcoin’in en yüksek hacimli olduğu kripto para borsası Bittrex de yaşanan olayın ardından platformundaki para çekme işlemlerini durdurdu.

Piyasaya Hardfork yoluyla getirilen düzenli madencilik algoritması değişiklikleriyle ASIC’e dayanıklı olduğunu iddia eden Bitcoin klonu Vertcoin, şu anda pazara kapatilazasyonuna göre Coinmarketcap’te 12.5 milyon dolarlık bir piyasa değeriyle 194. sırada yer ediniyor. Vertcoin 2018 yılının en çok konuşulan kripto paraları arasındaydı ve 2018 yılının Aralık ayında da %51 saldırısına uğramıştı.

%51 Saldırısıyla İlgili Detaylar

30 Kasım’da, Vertcoin’in maden algoritması Lyra2REv3 için hash rate oranı dikkat çekecek şekilde arttı. Saldırının, madencilik gücü kiralama hizmeti sunan Nicehash üzerinden gerçekleştirildiğine dair önemli kanıtlar bulunuyor.

Vertcoin çalışanı James Lovejoy yapmış olduğu açıklamada, saldırgan saldırıyı gerçekleştirmek için 0.5-1 BTC’lik bir harcama yaptığı tespit ettiklerini belirtti. Saldırının toplam değeri ise ortalama olarak 0.44 BTC olarak tahmin ediliyor, bu da saldırının büyük bir ihtimalle karlı olmadığı anlamına gelmekte.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.