Verizon Blockchain Tabanlı Sanal SIM Kartlar Oluşturmak İçin Patent Aldı

Lider İletişim Şirketi Verizon, Blockchain Teknolojisiyle Yakından İlgilenmeye Devam Ediyor

Telekomünikasyon şirketi Verizon, sanal SIM kartların dinamik oluşturulmasını desteklemek için blockchain teknolojisini kullanılmayı hedefliyor.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne 10 Eylül tarihinde yapılan başvuruda, geleneksel bir fiziksel SIM kartın, yazılım SIM versiyonuyla değiştirilebildiği bir blockchain teknolojisinden bahsediliyor.

Mobil ağdaki bir cihaz, bir veya daha fazla vSIM’i ve hesapla ilişkilendirilecek bir dizi şebeke servisini depolamak için bir kullanıcı hesabı oluşturulabilecek. Konuyla ilgili patent başvurusunda şu bilgiler bulunuyor:

“Ağ cihazı, ağ hizmetleri için bir vSIM sertifikası içeren bir blockchain oluşturulmasını başlatıyor, buradaki vSIM sertifikası, bir Uluslararası Mobil Abone Kimliği (IMSI) içeriyor. […] vSIM, kullanıcı hesabına bağlanan çeşitli cihazlardan herhangi biri tarafından alınabilir ve kullanılabilir, aynı kullanıcı hesabına sahip cihazlar arasında aktarılabilir veya geçici olarak başka kullanıcılara atanabilir.”

Bu patent şirketin ilk Blockchain adımı değil. Verizon daha önce blockchain donanımı üzerinde çalışan bir firma olan Filament için 15 milyon dolarlık bir fon sağlamıştı. Ayrıca yaz dönemi boyunca blockchain geliştiricileri de dahil olmak üzere blockchain ile ilgili işler için personel alımı yapmaktaydı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.