Verizon Blockchain Tabanlı Sanal SIM Kartlar Oluşturmak İçin Patent Aldı

0

Lider İletişim Şirketi Verizon, Blockchain Teknolojisiyle Yakından İlgilenmeye Devam Ediyor

Telekomünikasyon şirketi Verizon, sanal SIM kartların dinamik oluşturulmasını desteklemek için blockchain teknolojisini kullanılmayı hedefliyor.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne 10 Eylül tarihinde yapılan başvuruda, geleneksel bir fiziksel SIM kartın, yazılım SIM versiyonuyla değiştirilebildiği bir blockchain teknolojisinden bahsediliyor.

Mobil ağdaki bir cihaz, bir veya daha fazla vSIM’i ve hesapla ilişkilendirilecek bir dizi şebeke servisini depolamak için bir kullanıcı hesabı oluşturulabilecek. Konuyla ilgili patent başvurusunda şu bilgiler bulunuyor:

“Ağ cihazı, ağ hizmetleri için bir vSIM sertifikası içeren bir blockchain oluşturulmasını başlatıyor, buradaki vSIM sertifikası, bir Uluslararası Mobil Abone Kimliği (IMSI) içeriyor. […] vSIM, kullanıcı hesabına bağlanan çeşitli cihazlardan herhangi biri tarafından alınabilir ve kullanılabilir, aynı kullanıcı hesabına sahip cihazlar arasında aktarılabilir veya geçici olarak başka kullanıcılara atanabilir.”

Bu patent şirketin ilk Blockchain adımı değil. Verizon daha önce blockchain donanımı üzerinde çalışan bir firma olan Filament için 15 milyon dolarlık bir fon sağlamıştı. Ayrıca yaz dönemi boyunca blockchain geliştiricileri de dahil olmak üzere blockchain ile ilgili işler için personel alımı yapmaktaydı.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın