Nisan 11, 2020

Venezuela’da İnternet Bağlantısı Olmadan Bitcoin Göndermek Mümkün

Kötü internet hizmeti artık, Venezuela’daki insanların kriptoyla ödeme yapmasının önünde bir engel olmayacak. Venezuela borsası Criptolago, bu hafta başlarında kripto işlemlerini internet bağlantısı olmadan gerçekleştiren bir hizmet hayata geçirdi.

Borsaya göre girişim, şirketleri geleneksel bankacılık sistemine paralel ödeme mekanizmaları geliştirmeye çağıran Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro’nun çağrısına yanıt olarak başlatıldı.

Borsa, platformunda listelenen tüm coinler için çevrimdışı işlemleri etkinleştirdi. Başka bir deyişle, Venezuelalılar artık internet bağlantısına ihtiyaç duymadan Petro, Bitcoin, Litecoin, Dash ve Glufco’yu gönderebilirler. Şimdilik hizmet yalnızca kayıtlı kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor, ancak katılım süreci nispeten kolay.

Criptolago belki de Veneziela’nın, ülkede kripto para birimi kullanımını teşvik etmek için gelişmiş çözümler sunma konusunda en uygun platformudur. Çevrimdışı ödemeler için bir seçenek başlatmadan önce, platform, Venezuela kripto ödeme işlemcisi Glufco ile müşterilerine, bugün yaygın olarak kullanılan banka veya kredi kartlarına benzer bir kartla kripto ödemelerini işleme koymalarını sağlayacak satış noktaları için işbirliği yaptı.

Söz konusu hizmet ile ilgili istatistikler henüz paylaşılmadı. Fakat internet ile ilgili problem yaşayan ülkede, hizmetin olumlu sonuçlar ortaya koyma ihtimali oldukça yüksek.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.