Venezuela İlk Bitcoin ATM’sine Sahip Oldu!

0

Birden Çok Hatalı Başlangıç Ardından Venezuela Bitcoin ATM’sine Kavuşmuş Olabilir

Yıllarca bekledikten sonra ve görece yüksek ve etkileyici bir Bitcoin ticaret hacmine rağmen, Venezuela ilk Bitcoin ATM’sine kavuşmuş görünüyor.

Venezuela’nın ilk kripto ATM’si, en yakın Bitcoin ATM’lerinin çevrimiçi aramasını kolaylaştıran bir web sitesi olan Coin ATM Radar’ın verilerine göre 10 Eylül’de San Antonio del Táchira kentinde kuruldu.

ATM, Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) ve DASH’i, ayrıca egemen Bolivarları (Venezüella’nın resmi para birimi) ve Kolombiya Peso’sunu destekliyor.

Kripto firması Cryptobuyer daha önce Venezüella ve Kolombiya’yı da kapsayan bir genişleme planının bir parçası olarak Karakas’a bir Bitcoin ATM koymak niyetinde olduğunu açıklamıştı; (Bir makine fiziksel olarak kurulup test edilmesine rağmen, ATM asla canlı hale gelmedi.)

Öncesinde, Venezuelalılar tarafından erişilebilecek en yakın Bitcoin ATM’si, sınırına yakın bir yerde, kısa bir yürüyüş mesafesinde olmasına rağmen, Kolombiya sınırında bulunuyordu. Kolombiya şu anda Latin Amerika’daki en çok Bitcoin ATM’sine sahip ülke ve ülke genelinde 20’den fazla ATM kurmak için Paxful ile Coinlogiq arasındaki ortaklık sayesinde bu sayıyı ikiye katlamaya yakın. Eğer Coin ATM Radar’ın paylaşmış olduğu veriler doğruysa tüm yanlış başlangıçlara rağmen artık Venezuela’nın da ulaşabileceği bir Bitcoin ATM’si var.

Sonuç olarak, San Antonio del Táchira’da Bitcoin ATM’nin piyasaya sürülmesi, sakinleri için iyi bir haber. Sonunda, onlara nakit para veren bir ATM var.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın