%75’e Varan Artışlar: Bu 3 Altcoin Toparlanmaya Liderlik Etti!

  • Kripto para piyasaları, genel piyasa değerinin bir günde yüzde 10’dan fazla artmasıyla zorlu bir ticaret haftasından toparlanırken, üç popüler altcoin toparlanmaya liderlik ediyor.

Artışa liderlik eden altcoin’lerden ilki, Ethereum ağına katkı sağlayan katılımcıları ödüllendirmeyi amaçlayan bir Ethereum (ETH) katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Optimism (OP) oldu.

31 Mayıs’ta başlatılan ve ağ kaynaklarının yönetimi ve tahsisi için kullanılan platformun yerel kripto para birimi OP,  son 24 saat içinde yüzde 75 artmış durumda ve yazım sırasında 1,50 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Lido DAO (LDO)

Ayrıca, Silikon Vadisi merkezli yatırım şirketi Andreessen Horowitz’den destek alan bir merkezi olmayan stake platformu Lido Finance’in yerel token’ı Lido DAO (LDO) da fiyat çizelgelerinde yükseldi ve yatırımcılarını sevindirdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, farklı blok zincirleri için likidite staking hizmetleri oluşturmak üzere tasarlanmış olan Lido DAO, stake edilen her ETH karşılığında serbestçe ticareti yapılabilen stETH elde etmenize ve coin’lerin kilitlenmesini önlemenize olanak tanır. Yani katılımcıların varlıkları kilitlemeden veya bir stake altyapısı sürdürmeden bahis ödülleri kazanmalarını sağlar. Bu özelliği sayesinde Lido DAO, oldukça yüksek miktarda yatırımcı çekmeyi başardı bu sayı artmaya devam ederse protokolün Ethereum ağı üzerinde büyük bir etkisi olması bekleniyor.

kripto paralar

Lido DAO’nun yönetişim simgesi olan LDO, sahiplerine oy hakkı verir, teminat, borç verme, yield farming için kullanılabilir ve yukarıda belirtilen nedenlerle değeri sürekli artmaktadır.

Sadece iki gün önce 1,30 dolardan işlem gören Lido Finance, yaşadığı birkaç fiyat patlaması sonucunda manşetlerde yerini almıştı. LDO bugün yüzde 58 arttı ve yazım sırasında 2.47 dolardan işlem görüyor.

Synapse (SYN)

Piyasaya liderlink eden son altcoin, trustless/güven gerektirmeyen (bir ağ veya ödeme sisteminin çalışması için herhangi bir yabancıya, kuruma veya başka bir üçüncü tarafa güvenmeniz gerekmez) bir otomatik piyasa yapıcı (AMM) ve zincirler arası köprü olan Synapse’dir (SYN).

Platformun yerel varlığı SYN, sahiplerine protokol içinde oy hakkı veren ve likidite sağlayıcılarını ödüllendiren bir Ethereum token’ıdır.

Projenin web sitesinde Synapse, hem kullanıcı deneyimini hem de uygulama geliştirme sürecini karmaşıklaştıran “birlikte çalışabilirlik engellerini” çözmeyi amaçlayan bir platform olduğunu iddia ediyor.

Synapse, bu sabah yüzde 54 oranında dikey bir sıçrama yaşamadan önce bu hafta mütevazı kazanımlara da tanık oldu. Salı günü 0,92 dolardan işlem gören SYN, şu anda 1,81 dolardan işlem görüyor.

Daha geniş kripto piyasası rallisinin ortasında, trader’lar önde gelen dijital varlık Bitcoin‘in (BTC) bir kez daha 23.000 dolarlık psikolojik direnç seviyesini paramparça ettiğine şahit oldular. BTC son 24 saatte yüzde 9.91’lik bir artışla yazım sırasında 23.810 dolar seviyesinde bulunuyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.