Uzun Vadeli Bitcoin (BTC) Yatırımcılarının Sayısında Artış Yaşanıyor!

Glassnode tarafından paylaşılan verilere göre, BTC’lerini uzun vadeli olarak kullanan kurumsal ve perakende Bitcoin sahiplerinin sayısı tarihi bir artışa imza attı.

Glassnode, bu yıl Bitcoin liquid supply değişikliğinin çok yüksek bir hızla yeşile döndüğünü gösteriyor. Bu, önde gelen kripto para birimi Bitcoin’in bu yıl birbiri ardına tüm zamanların en yüksek seviyesini geçmesi ve 14 Nisan’da 64.536 dolar’a ulaşmasıyla gerçekleşti. Bilindiği üzere önde gelen ABD merkezli borsa Coinbase bu tarihte, Nasdaq’ta doğrudan listeleme yoluyla resmi piyasalarda halka açıldı. Ancak bugün, Türkiye kripto para birimlerinin ve özellikle de BTC’nin ödemelerde kullanılmasını yasakladığı için Bitcoin 60.800 dolar seviyesine geri döndü.

Glassnode yukarıda geçen ölçümde, halihazırda tespit edilmiş bireysel ve kurumsal Bitcoin adreslerini kullanarak toplam BTC arzının ne kadarının likit olduğunu hesaplar. Alım/satım amaçlı kullanılmayan ve likit olmadığı varsayılan Bitcoin’lerin sayısı, ayı piyasalarında azalma; boğa piyasalarında artma eğilimi gösterir.

Bunun dışında başka bir Glassnode verisi olan Long-Term Holder Net Position Change göstergesi de yeşile dönmeye devam ediyor. Bu, madencilerin ve diğer uzun vadeli sahiplerin Bitcoin’i satmak yerine biriktirmeye devam ettiğini gösteriyor. Bu, Nisan ayının başlarında başladı. Bundan önce, bu gösterge, Bitcoin’in 11.500 dolar bölgesinde el değiştirdiği geçen yıl sonbaharın ortasından bu yana kırmızıydı.

Bununla birlikte piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimine kurumsal ilginin hızla artığını söyleyebiliriz. Son zamanlarda, birkaç büyük firma rezervlerine Bitcoin ve Ethereum’u ekledi. Bunların arasında Chicago merkezli Rothschild Investment Corporation da var. Şirket, Grayscale’nin 265.302 Ethereum hissesini satın aldı. Ayrıca, şu anda toplam 38.346 Bitcoin bazlı hisseye sahipler.

Brevan Howard’ın Hedge Fund’u da yatırımlarla kripto para piyasasına girmeye hazırlanıyor. 5.6 milyar dolarlık sermayesinin yüzde 1.5’ini kripto para birimlerine yatırarak ilk adımı atmayı planlıyor.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.