Aralık 31, 2021

Uzmanlar Neden “Ethereum Katillerinin”, “ETH2.0’dan” Daha İyi Performans Göstereceğini Düşünüyor?

Ethereum katili olarak tanınan Cardano (ADA), ilk ERC-20 dönüştürücüsünün lansmanını yakın zamanda gerçekleştirmişti. Ethereum katilleri Polkadot, Solana ve Cardano, 2021’de ilgi ve on-chain (zincir üstü) aktivitede bir artış yaşadı.

Öte yandan DeFi (merkeziyetsiz finans) projeleri, ucuz ve daha hızlı işlemler için Ethereum ağından Solana veya Avalanche’a taşınmaya devam ediyor.

Analistler ise tüm gelişmelerin yanı sıra, mevcut döngüde altcoinler için kırmızı bayraklara dikkat çekerek Ethereum fiyatında bir düşüş öngördüler.

Ethereum “birleşmeye” veya iş kanıtından hisse kanıtına geçişe doğru ilerlerken, uzmanlar Cardano, Solana ve Polkadot’un ETH2’den daha iyi performans gösterebileceğine inanıyor.

Cardano, Solana ve Polkadot, ETH2’den daha iyi performans gösterebilir.

Uzmanlar, Ethereum’un Hisse Kanıtı’na (PoS) geçişinin, altcoinin milyonlarca yeni kullanıcıyı bünyesine katmasına izin verebileceğine inanıyor. Bununla birlikte, 2021 yılına kadar, katman-1 çözümleri zincir içi aktivite ve işlemlerde bir artışa tanık oldu. Avalanche ve Polygon, Eylül 2021’den yıl sonuna kadar günlük aktif adreslerde %435 ve %125 büyüme kaydetti.

Günlük etkin adreslerdeki artış, Katman-1 ölçeklendirme çözümlerine yatırımcı ilgisinin arttığını gösteriyor. Uzmanlar, birleşmenin aktif kullanıcıları ve Ethereum ağındaki işlem hacmini artıracağını tahmin ediyor.

Birleştirme tarafından uygulanan temel iyileştirmelerin ağdaki işlem maliyetini düşürmesi bekleniyor. Bununla birlikte, bir konsensüs mekanizmasından diğerine geçişin, Ethereum ağının yükselen katman-1 ölçeklendirme çözümleriyle rekabet etmesine yardımcı olup olmayacağı açık değildir.

Bir Ethereum katili olarak popüler olan Cardano, kısa süre önce ERC-20 dönüştürücüsünü piyasaya sürdü. Topluluk artık Ethereum’dan Cardano ağına ERC-20 tokenları getirme yeteneğine sahip olacak.

Ethereum katili blok zinciri, sözleşmeleri daha yüksek kapasitede yayınlamak için ağını yeniledi.

Bir kripto analisti ve eğitimcisi olan @FeraSY1, Ethereum fiyatlarındaki düşüşün kırmızı bayrak olduğuna inanıyor. Analist, mevcut döngünün düşen altcoin fiyatlarının kripto para birimleri için kırmızı bir bayrak olduğunu belirtiyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Fxstreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.