Uzman Analist, Bitcoin’de Düşüşün Biteceği Seviyeyi Açıkladı!

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin fiyatı, 3.000 doların üstünde bir düşüş gerçekleştirdi. Ardından %15’ten fazla düşüş oranı belirlendi. Negatif oluşan hareketlere rağmen analistler; lider kripto para biriminin boğa piyasasında olduğunu söylüyor. Bitcoin’in hangi seviyelere kadar alçalacağına gelirsek; son boğa piyasası ve mühim bir işaret bu konuda sinyal verebilir.

Bitcoin, İlk Büyük Boğa Piyasası İyileştirmesini Harekete Geçiriyor!

Piyasaya göre önder kripto para birimi, son birkaç ay içerisinde Wall Street’i ve dünyadaki birçok insanı şaşırttı. Bitcoin son dönemdeki birçok seviyesini geçti. Fakat popüler analist Tony Spilotro’nun söylediklerine göre; sağlam bir iyileştirme gerçekleştirmeden önce BTC, tüm zamanların en yüksek seviye rekorunu kırmaktan kaçınıyor.

Analiste göre; eğer bir varlığın bu kadar güçlü ve sivri bir eğilimi varsa yapılacak düzeltmeler/iyileştirmeler de ciddi olacaktır. Dün önder kripto para birimi 19.500 dolara kadar yükseldi. Fakat Bitcoin, bu yükselişten sonra 3.000 dolardan fazlasını yok ederek 16.100 dolarlık alt seviyelere ulaştı. Uzman analist Tony Spilotro’ya göre ise yukarı yönlü bir hareketin sağlamlığı düşünüldüğü takdirde düzeltme gerilimle sonuçlanabilir. Son olarak analist bu durumda Bitcoin’e mutlaka dikkat etmeniz gerektiğini söylüyor.

Analist, Bollinger Bant’ları ile Bitcoin Düşme Miktarını Açıklıyor!

John Bollinger, Bollinger Bant’ları adındaki ünlü göstergenin ortaya çıkmasını sağlayan kişidir. Bollinger Bant; sağlam Bitcoin hareketleri başlamadan hemen önce yukarıya herhangi bir hareket gerçekleşirse bunu bildirmek için çalıştırıldı. Bu indikatör, hareketli bir ortalamaya ve volatilite ölçümünü ortaya koyan, değişen iki standart sapması olan biraz karmaşık bir alet olmaktadır. En popüler olduğu iki konu ise; ‘’sıkıştırmaları’’ ve büyük kırılmaları önceden ortaya koyma yeteneği olmaktadır.

Kaynak: TradingView.com

Spilotro’ya göre; Bollinger Bant’ları farklı amaçlar için de kullanıma sunulabilir.  Örneğin; destek ve direnç bulmak. Analiste göre, Bitcoin boğa piyasalarında orta çizgi, yükseliş trendini ayakta tutacak yardımcı seviye gibi gözüküyor. Aynı zamanda boğalar başarılı bir sonuç elde etmek istiyorsa ve eğer bıçak düzeltmenin doğrudan dibini yakalayabilirse, haftalık zaman süreçlerinde orta BB, izlenecek bir bölge konumuna gelir.

Kaynak: TradingView.com

Spilotro Bitcoin’de Düzeltmenin Son Bulacağı Seviyenin 12.400 Dolar Oldğunu Söyledi!

Analiste göre, haftalık zaman sürecinde orta çizgi 12.400 dolar çevresinde olmaktadır. Bu durum da üstü kapalı bir şekilde söylemek gerekirse %37’lik bir düzeltme ile son bulabilir. Bir diğer yandan veriler, en son gerçekleşen boğa piyasasında tarihsel açıdan en iyi kripto para biriminin ortalama %37 oranında bir düşüş yaşadığını gösteriyor. Son olarak analist yatırımcıları bu seviyelere dikkat etmeleri için uyarıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.