Haziran 5, 2022

USDD, Korkulara Rağmen Teminat Rekoru Kırdı

TerraUSD (UST) çöküşü sonrası piyasaları çevreleyen korkuya rağmen Tron’a ait USDD önemli adımlar atmaya devam ediyor. Bir ay önce piyasaya sürülen stabilcoin, hızlı bir şekilde oldukkça önemli kilometre taşlarına ulaştı.

USDD En Yüksek Teminat Oranını Yakaladı

TRON DAO Rezervi, USDD‘yi ‘ilk aşırı teminatlı merkeziyetsiz stabilcoin’e yükselttiğini açıkladı. Dünya çapında en yüksek teminat oranına sahip olan coin’in toplam dolaşım arzı yaklaşık 700 milyonda yer alıyor.

Web sitesinde yer alan son rakamlara göre USDD’nin teminat oranı 205,54 seviyesinde yer alıyor.

“En güvenli merkeziyetsiz stabilcoin’lerden birisi olan USDD, en az %130 garantili teminat oranına sahip durumda. TRON DAO Rezervi üyelerinin TRX yakarak USDD basmaya devam etmesine izin verirken, yükseltme, TRON DAO Rezervi (TDR) altındaki varlıkları ‘aşırı teminat’ altına alarak USDD’nni istikrarını ve güvenilirliğini pekiştirmeye devam ediyor.”

Toplam 1,37 Milyar Dolarlık Varlık Desteği

Mevcut rezerv varlıklar; BTC, TRX ve USDC, USDT, TUSD, USDJ gibi çoklu stabilcoin’leri USDD’ye %130 oranında destekleyecektir. TRON DAO Rezervi şu anda rezerv hesabında 10.500 BTC, 240 milyon USDT ve 1.9 milyar TRX tutuyor. Bu, halihazırda yanan sözleşmede bulunan 8.29 milyar TRX’e ek olarak yer alıyor. Gerçek zamanlı teminat oranı şu anda %200’ün üzerinde, bu da dolaşımdaki 667 milyon USDD’yi destekleyen toplam 1,37 milyar dolarlık varlığa karşılık geliyor.

Tron’un kurucusu Justin Tron, şunları kaydetmişti:

Stabilcoin 3.0 çağına öncülük eden yükseltilmiş, aşırı teminatlandırılmış USDD, istikrarını desteklemek için daha çeşitli özellikler ekleyecektir. TDR tarafından taahhüt edilen 10 milyar dolarlık rezerv, USDD’nin blok zinciri tarihindeki en yüksek teminat oranına sahip en güvenilir merkezi olmayan sabit para olmasını sağlayacak. Şu anda, %200+ teminat oranı USDD’ye çok güçlü bir güvenlik ağı sunuyor.”

Bu arada, birkaç ülke stablecoin’leri düzenlemek için yasalar çıkarmaya doğru ilerliyor. Son zamanlarda, Birleşik Krallık kripto ile ilgili düzenlemelerdeki boşluğu kapatmak için öne çıktı. Hükümet, “Finansal Piyasa Altyapısı Özel İdare Rejimi”nin değiştirilmesini teklif etti. Bu, İngiltere Merkez Bankası’nın herhangi bir çökme sırasında stabilcoin ödemelerinin sürekliliğini güvence altına almasını sağlıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.