Ünlü Yatırımcıya Dava Şoku: “Milyonlarca İnsanı Dolandırdı!”

0
Ünlü Yatırımcıya Dava Şoku:

Milyarder yatırımcı Mark Cuban ve Voyager Digital’in CEO’su Stephen Ehrlich, açılan yeni bir toplu davada milyonlarca Amerikalıyı kripto para satın almak için “dolandırmakla” suçlandı.

Davacı tarafta yer alanlar, her iki yatırımcının da tüketicileri hayat birikimlerini Voyager’a yatırmaya teşvik etmek için “yatırımcı olarak deneyimlerini kullanmak için büyük çaba harcadıklarını” iddia etti ve sonuç olarak 3.5 milyon insanın 5 milyar doların üzerinde para kaybettiğini iddia etti.

Koinfinans.com tarafından bildirdiğimiz üzere, Shark Tank yıldızının sahibi olduğu Dallas Mavericks basketbol takımıyla birlikte Ehrlich ve Cuban’ın bu yatırımcılara geri ödeme yapmaktan sorumlu olması gerektiğini de öne sürdüler.

Mahkeme dosyasında, birçoğunun kripto para ticareti dünyasında yeni olmasına rağmen, “genç ve deneyimsiz yatırımcıların” öncelikle “genç ileriye dönük pazarlama” yoluyla hedef alındığını iddiası yer alıyor.

Voyager Digital, şu anda binlerce tüketicinin kripto birikimlerine erişemediği bir dönemden geçiyor ve bir iflas için son günlerini sayıyor. Mark Cuban’dan yapılan alıntılar, mahkeme dosyasının ilk sayfasında yer alıyor ve bunlardan birinde şu ifadeler yer alıyor:

“Eklemeliyim ki, ben bir Voyager müşterisiyim ve birkaç aydır müşterileri olarak onlarla çalışıyorum. Kullanmayı seviyorum, kolay, ucuz, hızlı ve fiyatı gerçekten çok iyi, bu yüzden Mavs hayranlarımız için mükemmel bir seçim ve her yaştan Mavs hayranına ulaşabilecek kapasitede.”

Davacıları temsil eden avukatlar ayrıca Cuban’ın “Aldatıcı Voyager Platformunun tanıtımı karşılığında şahsen aldığı ödemenin niteliğini, kapsamını ve miktarını hiçbir zaman açıklamadığını” da iddiaları arasına ekledi.

Floyd Mayweather ve DJ Khaled gibi diğer ünlülerin de geçmişte benzer olaylar nedeniyle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘yla başlarının derde girdiğini de sözleri arasına eklediler.

Cuban’dan yapılan diğer alıntılar da mahkeme dosyalamasında vurgulandı, Voyager’ın “kripto evreninde alacağınız risksizliğe en yakın” olduğunu söylediği bir alıntı da dosyada yer aldı.

Bir jüri duruşmasının yapılmasını talep eden toplu dava şunları ekliyor:

“Davacılar, Aldatıcı Voyager Platformunun, herhangi bir sıradan yatırımcının doğrudan zararına olacak şekilde kripto para çılgınlığından yararlanmak için özel olarak tasarlanmış, sahte vaatler ve gerçekte imkansız temsiller üzerine kurulu bir sistem olduğunu kanıtlayacaktır.”

Miami’de açılan toplu davada on iki davacının adı geçiyor. İkili henüz davaya kamuoyu önünde yanıt vermedi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın