Ünlü Yatırımcı Mark Mobius’tan Bitcoin Açıklaması

0

Önceki dönemlerde dünyanın en zengin ilk yüz insanı içinde bulunan ünlü yatırımcı Mark Mobius bitcoin hakkında yaptığı açıklamalarla gündeme gelmişti. Bitcoin için  önceki dönemlerde “dolandırıcılık aracı” diyen yatırımcı bugünlerde yaptığı açıklamalarıyla geri adım atmış gibi duruyor . 81 yaşındaki ünlü yatırımcı bloomberge verdiği röpörtajda şu yorumda bulundu:

Dünyada bulunan güçlü insanlar arasında hiç şüphe yok ki hızlı ve gözlerden uzak para transferi çok önemli bir yer tutuyor. Bu bitcoin ve benzeri para tiplerinin arkasında bulunan en güçlü itici unsuru. Ben bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin hayatta kalmasını buna bağlıyorum. Bana soracak olursanız hala bitcoin yatırımım yok çünkü fiyat oynaklığı çok fazla. Ama artık bitcoin ve kripto para birimlerine olan ilgiyi ve yatırımı çok iyi anlıyorum ve bu yeni yatırım araçlarının talebinin giderek yükseleceğini düşünüyorum.

Ünlü yatırımcı Mobıus’un benzeri  ”bir geri adım atma” da  JP Morgan’ın CEOsu Dimon’dan gelmişti. Bitcoini 2018  başlarında  ” dolandırıcılık ” olarak niteleyen Dimon sonra bu açıklamasından pişman olduğunu söylemiş ve kendi şirketi bünyesinde bir kripto para çıkarmak için çalışmalara başlamıştı.Ünlü yatırımcılardan  bunun gibi daha birçok açıklamalar gelecek gibi duruyor…

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın