Ünlü Yatırımcı Mark Mobius’tan Bitcoin Açıklaması

Önceki dönemlerde dünyanın en zengin ilk yüz insanı içinde bulunan ünlü yatırımcı Mark Mobius bitcoin hakkında yaptığı açıklamalarla gündeme gelmişti. Bitcoin için  önceki dönemlerde “dolandırıcılık aracı” diyen yatırımcı bugünlerde yaptığı açıklamalarıyla geri adım atmış gibi duruyor . 81 yaşındaki ünlü yatırımcı bloomberge verdiği röpörtajda şu yorumda bulundu:

Dünyada bulunan güçlü insanlar arasında hiç şüphe yok ki hızlı ve gözlerden uzak para transferi çok önemli bir yer tutuyor. Bu bitcoin ve benzeri para tiplerinin arkasında bulunan en güçlü itici unsuru. Ben bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin hayatta kalmasını buna bağlıyorum. Bana soracak olursanız hala bitcoin yatırımım yok çünkü fiyat oynaklığı çok fazla. Ama artık bitcoin ve kripto para birimlerine olan ilgiyi ve yatırımı çok iyi anlıyorum ve bu yeni yatırım araçlarının talebinin giderek yükseleceğini düşünüyorum.

Ünlü yatırımcı Mobıus’un benzeri  ”bir geri adım atma” da  JP Morgan’ın CEOsu Dimon’dan gelmişti. Bitcoini 2018  başlarında  ” dolandırıcılık ” olarak niteleyen Dimon sonra bu açıklamasından pişman olduğunu söylemiş ve kendi şirketi bünyesinde bir kripto para çıkarmak için çalışmalara başlamıştı.Ünlü yatırımcılardan  bunun gibi daha birçok açıklamalar gelecek gibi duruyor…

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.