Ünlü Türk Kripto Analisti Selcoin’den, Bitcoin Fiyat Değerlendirmesi

0

Bitcoin geçtiğimiz cuma ve cumartesi gününde, yaklaşık %42 artarak yeniden bütün dikkatleri üstüne çekti. Bazı yatırımcılar bu yükselişten faydalanırken, bazıları yükselişin devam edeceği kanaatiyle portföyüne Bitcoin ekledi. Hal böyle olunca Bitcoin’in fiyat öngörüleri de bir hayli önem kazandı.

Bizde sizin için, Türk kripto piyasasının önde gelen isimlerinden olan @Selcoin’in, Bitcoin’in fiyatı hakkındaki öngörülerini hazırladık. Twitter’da ‘Selcoin’ hesap ismi ile bilinen ünlü kripto analisti, Bitcoin fiyatı hakkında önemli öngörülerde bulundu.

Selcoin, Ekim ayının genel itibariyle düşüş eğiliminde geçmesini beklediğini, Kasım ayında ise büyük yükselişlerin olabileceğini söylüyordu. Bunun yanında Bitcoin’in net bir yükseliş trendine girebilmesi için 9.000 dolar seviyesini geçmesi gerektiğini söylüyordu.

Selcoin bu öngörülerini uzun zamandır yineliyor ve Bitcoin’in fiyat dalgalanmalarında öngörüsünü koruyordu. Bu yükselişler Selcoin’in tahminimden bir kaç gün önce gelse de, Bitcoin’in fiyatı ekim ayının genelinde düşüş trendinde geçti. Kasım ayının ise bir hayli hareketli geçmesi bekleniyor.

Selcoin daha sonra attığı bir Tweet ile yükselişin nedenini açıkladı ve ileriye dönük tahminlerini yineledi. İşte o Tweet:

 “10.500’e kadar uzanan bir yükseliş fitilinin manipülatif bir hareket olduğunu kabul ediyorum. Lakin bu manipülatif hareket insanların kazanma duygusunu tahrik etmekte ve teni paraların/insanların piyasaya girmesini sağlanmakta. 9.000 bandını üstünde kalışı ile trend yönü yukarı.”

Ayrıca Selcoin, piyasada alım satım yapan kişilere destek ve direnç noktalarının öneminden bahsetti. Bu noktaların, alım ve satım için kullanılması gerektiğini takipçilerine hatırlattı.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın