Mayıs 9, 2022

Ünlü Trader İddialı: “Boğalar Sıçramaya Hazır!”

Yakından takip edilen bir kripto trader’ı, Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasalarındaki diğer varlıkları son tüketici fiyat endeksi (CPI) güncellemesinden önce bir sıçrama için hazırlandığını düşünüyor.

Cantering Clark takma adıyla tanınan trader, 128.200 takipçili Twitter hesabından, stabilcoin Tether’in (USDT) kripto pazarlarının geri kalanına göre pazar payını izleyen USDT hakimiyeti (USDT.D) tablosunu yakından takip ettiğini açıkladı.

Tether (USDT) hakimiyetinin artması, piyasa katılımcılarının kendilerini korumak için varlıklarını sattıkları anlamına geliyor. Düzeltici bir USDT.D grafiği ise trader’ların Tether’lerini diğer dijital varlıkları satın almak için kullandıklarını göstermektedir.

Cantering Clark, USDT.D grafiğinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine (ATH) yakın seyrederken düzeltmeye hazır olduğuna inanıyor.

“Sanırım çok yakında bir zıplama göreceğiz. Sadece kısa vadeli bir zamanda değil, bu bölgede yavaş yavaş daha fazla spot satın almak ve daha düşük satın almaktan korkmama artacak. Bu satın alımların sadece haftalık bir zaman diliminin dışında ödüllendirebileceğini düşünüyorum.”

Kripto para

Trader’a göre 11 Mayıs tarihinde yayınlanması planlanan TÜFE güncellemesi, kripto para piyasası bir yardım rallisi için bir katalizör görevi görebilir.

“Önümüzdeki hafta TÜFE biraz daha düşerse, enflasyon için bir şey ifade etmese de piyasa en azından kısa vadeli bir yanıt verecektir.”

Bitcoin’i de yakından inceleyen Cantering Clark, 20.000 doların altında bir hareketin olasılık dahilinde olduğunu ancak öncü kripto para biriminde keskin bir düzeltme şansının zayıf olduğuna inandığını belirtti.

“Bitcoin fiyatının 20.000 dolarlık seviyenin altına gerilemesi ve bunun da altına düşmesi hala mümkün. Peki bu olasılık yüksek mi? Bence kesinlikle hayır. 24.000 doların altına düşeceğimizi pek düşünmüyorum. 30.000 doların altında yapılacak alımlar kazanç sağlayabilir.”

Cantering Clark, Bitcoin’in şu anda çok aylı bir aralığın destek alanında işlem gördüğünü de vurguladı.

“Dört aydır menzildeydik. İşte daha geniş aralığın alt kısmına bir eğilim geliyor. İşleri basit tutmak iyidir. Bir tuzak arıyorsunuz ama henüz bir tuzak görmüyorsunuz.”

Bitcoin

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.