Ünlü Milyoner’den Daha Büyük Bir Çöküş Yolda Uyarısı: Bu Kripto Varlıktan Alma Zamanı!

“Zengin Baba Yoksul Baba” adlı çok satan kitabın yazarı ünlü yazar Robert Kiyosaki, ABD ekonomisinin geleceğine ilişkin bakış açısını yineledi. Kısa bir süre önce attığı bir dizi tweette, Bitcoin, altın ve gümüşün çok önemli yatırımlar olduğunu vurgulayarak düşündürücü açıklamalarda bulundu.

Kiyosaki’nin tahminleri korkunçtu ve 2023’te yaşanacak emlak çöküşünün 2008 mali krizinin büyüklüğünü çok aşacağını öne sürüyordu. San Francisco’daki ofis kulelerinin önemli ölçüde değer kaybettiğine dikkat çekerek, bir zamanların gözde mülklerinin 2019’dan bu yana %70 oranında değer kaybettiğini belirtti. “Uyanmış” şehirlerde bu tür binaların geleceği üzerine spekülasyon yapan yazar, bunların evsizler için ev olarak yeniden tasarlanmasını önerdi.

Ekonomik belirsizliğe rağmen, Nisan ayının başlarında yazar BTC’nin perspektiflerine ilişkin iyimserliğini dile getirmişti. Özellikle, halihazırda %100’ün üzerinde olan olağanüstü performansının altını çizdi. Kiyosaki, kişinin servetini korumak için daha fazla altın ve gümüş alarak çeşitlendirmeyi savundu. Bu yatırımların arkasındaki mantık, “yalancılar” olarak nitelendirdiği Fed, Hazine ve hükümete olan inanç eksikliğinden kaynaklanıyordu.

Son tweetiyle Kiyosaki, kripto varlığın ekonomideki çalkantılar sırasında önemli bir varlık olduğuna dair inancını yineleyerek, bireyleri Bitcoin’i sermaye için güvenli bir liman olarak görmeye teşvik etti.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.