Nisan 18, 2022

Ünlü Milyarderin Kripto Portföyü Değişti – Az Bilindik Altcoin Listede

Ünlü milyarder Mark Cuban, Ethereum cüzdanında yaptığı değişiklikler sonrası yeni kripto portföyünü açıkladı.

Ethereum arama motoru EtherScan, Mark Cuban’ın listesinde yer alan en büyük varlığın Ethereum (ETH) olmaya devam ettiğini belirtti. Buna karşın Circle’ın USDC stabilcoin’i ise portföyde tutulan ikinci varlık konumuna yükseldi.

Cuban’ın Ethereum cüzdanında 260.462 USDC bulunuyor. Cuban, geçtiğimiz ayın sonlarına kadar tek bir tane bile USDC’ye sahip değildi.

Listede 3 numarada yer alan altcoin ise veri paylaşımı ve ilgili hizmetler için merkezi olmayan bir ekosistem olan Ocean Protocol (OCEAN) oldu. Kripto boğası, yaklaşık 64.249 dolar veya cüzdanının yaklaşık %13’ü değerinde 128619.2 OCEAN’a sahip.

mark cuban portföy

Cuban’ın dördüncü en büyük kripto yatırımı, yaratıcı merkezli, değiştirilemez token (NFT) platformu Rarible’ın yönetişim token’ı olan RARI oldu. Yatırımcının 51.132 dolar değerinde 6632 RARI’si bulunuyor.

Listenin devamında ise Olympus merkezi olmayan özerk organizasyonun (DAO) yönetişim token‘ı gOHM bulunuyor. 18.921 dolarlık 5.9 gOHM şu an cüzdanda bekliyor.

Cuban ayrıca, merkezi olmayan müzik akışı protokolü Audius’un yerel token’ı olan bir AUDIO da satın almış. Dallas Mavericks’in de sahibi olan milyarder, yaklaşık 12.687,45 dolar değerinde 10000 AUDIO’ya sahip.

Cuban’ın cüzdanı, NFT koleksiyonunu Lazy’de ifşa etmesi sonrası halka açıldı ve blok zincir dedektifleri o zamandan beri cüzdanı yakından takip ediyor. Milyarderin farklı bir kripto cüzdanı olup olmadığı şu an net bir şekilde bilinmiyor.

Fortune ile yaptığı bir röportajda konuşan Cuban, ETH konusunda “çok iyimser” olduğunu belirtmişti. Ethereum’u bir iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı sistemine götürecek olan birleşmeyi, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlığı için büyümenin kilit bir katalizörü olarak tanımlamıştı.

Ayrıca, birleşme madenciliği modası geçmiş hale getireceğinden, genel olarak ETH arzının da muhtemelen azalacağını ve yukarı yönlü baskıyı destekleyeceğini düşünüyor. Cuban, birleşme tamamlandığında ETH’nin deflasyonist bir varlık olma yolunda olacağını tahmin ediyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.