Ünlü Milyarder Tim Draper Yatırım Tecrübelerini Paylaştı

0
570

Ünlü milyarder Tim Draper, kripto para sektörünün tanınan isimlerinden. Bitcoin tahminleriyle de zaman zaman gündeme gelen Draper, Skype ve Tesla gibi şirketlerin erken dönem yatırımcılarından. Draper, 2014 yılında ABD Marshals tarafından düzenlenen ilk Bitcoin müzayedesini kazandıktan sonra kripto para sektörünün popüler isimlerden biri haline geldi. Bitcoin 2015 yılında düşüş yaşadığı zaman Draper’in kaybı büyük oldu ama 2016-2017 boğa piyasasının zirvesi sırasında kazan taraf oldu. Vizyon sahibi yatırımcı ne kadar Bitcoin’e sahip olduğunu açıklaması fakat verdiği yatırım tavsiyeleriyle bugün gündem olmayı başardı.

Draper, yıllar içinde seçtiği yatırımlardan hangilerinin toplum üzerinde büyük etkiye sahip olduğunu ve en çok kâr getirdiğini açıkladı. Draper, Skype, Tesla, SpaceX, Coinbase ve Robinhood gibi çeşitli sektörlerde en hızlı yükselen yıldızlardan bazılarını seçerek uzun bir şirket listesi açıkladı. TheCapitalNet TV’deki yeni bir röportajda Tim Draper, şunları söyledi:

“ABD MERKEZLİ FİNANSAL HİZMETLER KURULUŞU ROBİNHOOD, MUHTEMELEN PARAYLA YATIRIM YAPMAK İÇİN EN İYİ SEÇİM. SANIRIM BU PARAYLA BİN KERE KÂR ETMEYE BENZİYOR. VE Toplam değer konusunda ise muhtemelen Baidu (Çin internet şirketi).”

Tim Draper, Bitcoin ile ilgili de konuştu. Draper’e göre Bitcoin gelecek için en heyecan verici projelerden biri. Bitcoin’in küçük yatırımcılar tarafından benimsenmesinde büyük bir katalizörün rol oynayacağı değerlendirmesini yapan Draper şunları ekledi:

“Bir anda insanlar, ‘Şimdi kredi kartıyla yaptığım alışverişlerde yüzde 2,5 ilâ 4 arasında bir miktarı bankaya ödemek zorunda değil miyim? O zaman Bitcoin’i neden denemeyeyim ki?’ diyecekler. Mastercard ve Visa, tüm piyasayı American Express’ten böyle aldılar. Onlar daha az komisyon aldılar. Siz belki bunun çok fazla bir değişim yaratmayacağını düşündünüz ama yaratıyor.”

Draper yaptığı yatırımlar arasında Hotmail’i farklı bir yere koyuyor. Draper, Hotmail yatırımıyla ilgili “18 ayda 11 milyon kullanıcıya ulaşmışlardı. Hindistan’da ise 3 haftada 100 bin kullanıcıya… Ben bu dönemde Hindistan’da 100 bin bilgisayar olduğunu bile düşünmezdim. Bu, dönüşen bir iş koluydu. Hotmail hepimize tüm dünyada ücretsiz şekilde iletişim kurma imkanını verdi. Daha sonra Skype’a yatırım yaptım. Onlar da yine tüm dünyada bizim birbirimizi ücretsiz olarak görmemizi ve duymamızı sağladılar. Bu iki şirket muhtemelen benim yatırım yaptığım ve bugüne kadar dünyaya en çok etki yapan kuruluşlardı” ifadelerini kullandı.

Efsane yatırımcı son olarak, küresel bir bakışa sahip olduğunu, hala dinamik piyasa, yeni teknolojiler ve müthiş insanların arayışı içinde olduğunu belirtti.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın