Ünlü Milyarder Ray Dalio: Bitcoin’in Yasadışı Olması “Çok Muhtemel”

0

Bridgewater Associates kurucusu Ray Dalio, Yahoo’ya verdiği bir röportajda Bitcoin (BTC) hakkında konuştu. Ünlü milyarder, hükümetlerin Bitcoin’i yasaklayabileceği yönündeki önceki tahminini yineledi ve şu an için böyle bir senaryonun artık çok muhtemel olduğunu iddia etti.

“Belli koşullar altında, altının yasa dışı ilan edildiği şekliyle Bitcoin’e sahip olmanızın da yasa dışı ilan edileceğinin çok muhtemel olduğunu düşünüyorum.”

Milyarder bu görüşünü, hükümetlerin para üzerindeki tekellerine değer verme eğiliminde olduklarını belirterek açıkladı:

“Her ülke paranın arz ve talebini kontrol etme tekelini elinde tutmak ister. Aksi takdirde ülkeler nezdinde işler kontrolden çıkabilir ve kendileriyle rekabet edebilecek paralar piyasanın dengesini bozabilir.”

Dalio, Bitcoin’i yasaklamayı planlayan bir ülkeye örnek olarak Hindistan’a dikkat çekti. Güncel haberlere göre, yeni bir acımasız yasaya yeşil ışık yakılırsa, ülkede kripto para birimlerini tutmak bile yasa dışı olacak.

Dalio ayrıca, Bitcoin’i artık bir “alternatif” olarak gördüğünü de sözlerine ekledi, çünkü ona göre çok fazla benzer varlık yok ve BTC son on yılda kendini kanıtladı.

“Bitcoin son 10 yılda kendini kanıtladı. Bu süreçte saldırıya uğramadı. Önemli bir takipçi kitlesi oluşturdu. Bir anlamda zenginlik deposu olarak alternatif oluşturdu.”

Son olarak Dalio, değer kaybetmesi nedeniyle nakit ve tahvil sahibi olma fikrini “oldukça çılgın” olarak nitelendirdi.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın