Ünlü Meme Coin’de Önemli Bir Kayıp Yaşandı, Fiyatta Düşüş Trendi Başladı!

Öncü meme coin Dogecoin katili olarak tanımlanan Shiba Inu (SHIB), geçtiğimiz on gün içerisinde 55.000 yatırımcı kaybederek önemli bir kayıp yaşadı. Yaşanan bu kayıplar bir düşüş trendini tetikledi ve düşüşler sırasında da yatırımcılar azalmaya devam etti.

Shiba Inu fiyatı, meme coin‘in benimsenmesindeki düşüşü temsil eden yatırımcı kaybına yanıt olarak bir gecede kayıplar kaydetmeye başladı. Analistler, Dogecoin katilinin ağındaki sahiplerin sayısında ve zincir içi aktivitede istikrarlı bir düşüş kaydetti.

Üç aydan fazla bir süredir Shiba Inu sahiplerinin sayısında istikrarlı bir artış yaşandıktan sonra, son on gün içinde önemli bir düşüşler görüldü. Shiba Inu’nun 15 Mart 2022’de 1.198.789 sahibi varken; yaklaşık 55.000’lik bir düşüşün ardından meme coin’in fiyatı düşüş eğilimine girdi.

Geçtiğimiz son iki gün içinde Shiba Inu topluluğu 230 milyon token yaktığını açıklamasına rağmen bu düşüşlerin kaydedilmesi panik yarattı. Dogecoin katilinin arzındaki bir azalma, meme coin’in fiyatını yükselten bir hareti tetikleyebilir.

Shiba Inu fiyat trendini değerlendiren analistler, düşüş trendinden bir dönüşün mümkün olabileceğini düşünüyor.

FXStreet analistlerine göre Shiba Inu düşüş trendinden kurtulmak için 0,000032 dolar hedefi oldukça önemli. Analistler, Shiba Inu fiyatının Bitcoin, Ethereum ve altcoinler arasında en yüksek potansiyele sahip olduğuna ve toparlanmaya hazır olduğuna inanıyor.

Analistler, Ichimoku bulutunun 25 Mart 2022’den itibaren son derece ince olduğuna dikkat çekiyor. Bu, Shiba Inu’da yükseliş potansiyelinde bir artışa işaret eden, herhangi bir süre boyunca en ince olanıdır. Tüm gelişmelerin fiyatta bir ralli yaratabileceğini düşünüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.