Ünlü Kripto Para Analisti Tom Lee: “Kripto Piyasasında Kış Bitti”

0

Newsbtc tarafından yapılan habere göre Nisan ayının başından beri yaşanan fiyat artışlarıyla birlikte Bitcoin piyasa hacmi neredeyse iki katına ulaştı ve 200 milyar dolar değerinin üzerine çıktı.

Fundstrat Global Advisors kurucu ortağı olan Tom Lee dün paylaştığı tweet ile kripto piyasasında kışın neden sona erdiğini 13 sebeple takipçileriyle paylaştı.

Lee, gösterdiği sebeplerden bazıları diğer sebeplere göre daha ağır basıyor. Fakat Lee Kasım 2018 tarihinde gerçekleşen Bitcoin Cash hash savaşlarından bahsetiyor ve bunun gibi birçok spekülasyonun 3.200 dolar değerlerini görülmesinde etkili olduğunu vurguluyor. İkinci olarak Grayscale’in Bitcoin Trust‘ından bahseden Lee, NAV getirirsinin Aralık 2018’de %5’e kadar düştüğünü ve bunun 2017 yılından beri en düşük seviye olduğunu dile getirdi. Bitcoin Trust fon getirilerinin o zamandan bu zamana kadar %41 seviyesine yükseldiği görülmekte.

Üçüncü sebep olarak, günlük on-chain işlemlerinin Ocak 2018’den bu zamana kadar ilk kez olumlu işlemler sergilediğini bizlere gösteriyor. Lee,  Mart ayı itibariyle Bitcoin Misart Index‘inin Ağustos 2017’den beri ilk kez 67’yi geçtiğini de ekliyor. Nisan ayı başlarından itibaren Bitcoin tam 13 ay sonra ilk kez 200 günlük haraketli oratalamanın üzerinde kapanış sergiledi.

Ayrıca bunların yanında Lee, OTC işlem hacimlerinin dört ay öncesine göre yeni müşterilerle beraber yüzde 60 ila 70 arasında bir atış gösterdiğini de gözler önüne sergiliyor.

Lee’ye göre, Bitcoin Nisan ayındaki haraketi trendin tersine döndüğünü bizlere gösteriyor. Tether ve Binance’de yaşanan sıkıntılar da insanların alt seviyede tepki vermesi de insanların kripto para piyasasınan artık üst seviyede güvenmeye başladığını gösteriyor. Bu ay düzenlenen Consensus kripto para konferansı anliste göre kripto piyasasında kışın bittiğinin de son kanıtı olduğunu vurguladı.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın