Ünlü Kripto Para Analisti Tom Lee: “Kripto Piyasasında Kış Bitti”

Newsbtc tarafından yapılan habere göre Nisan ayının başından beri yaşanan fiyat artışlarıyla birlikte Bitcoin piyasa hacmi neredeyse iki katına ulaştı ve 200 milyar dolar değerinin üzerine çıktı.

Fundstrat Global Advisors kurucu ortağı olan Tom Lee dün paylaştığı tweet ile kripto piyasasında kışın neden sona erdiğini 13 sebeple takipçileriyle paylaştı.

Lee, gösterdiği sebeplerden bazıları diğer sebeplere göre daha ağır basıyor. Fakat Lee Kasım 2018 tarihinde gerçekleşen Bitcoin Cash hash savaşlarından bahsetiyor ve bunun gibi birçok spekülasyonun 3.200 dolar değerlerini görülmesinde etkili olduğunu vurguluyor. İkinci olarak Grayscale’in Bitcoin Trust‘ından bahseden Lee, NAV getirirsinin Aralık 2018’de %5’e kadar düştüğünü ve bunun 2017 yılından beri en düşük seviye olduğunu dile getirdi. Bitcoin Trust fon getirilerinin o zamandan bu zamana kadar %41 seviyesine yükseldiği görülmekte.

Üçüncü sebep olarak, günlük on-chain işlemlerinin Ocak 2018’den bu zamana kadar ilk kez olumlu işlemler sergilediğini bizlere gösteriyor. Lee,  Mart ayı itibariyle Bitcoin Misart Index‘inin Ağustos 2017’den beri ilk kez 67’yi geçtiğini de ekliyor. Nisan ayı başlarından itibaren Bitcoin tam 13 ay sonra ilk kez 200 günlük haraketli oratalamanın üzerinde kapanış sergiledi.

Ayrıca bunların yanında Lee, OTC işlem hacimlerinin dört ay öncesine göre yeni müşterilerle beraber yüzde 60 ila 70 arasında bir atış gösterdiğini de gözler önüne sergiliyor.

Lee’ye göre, Bitcoin Nisan ayındaki haraketi trendin tersine döndüğünü bizlere gösteriyor. Tether ve Binance’de yaşanan sıkıntılar da insanların alt seviyede tepki vermesi de insanların kripto para piyasasınan artık üst seviyede güvenmeye başladığını gösteriyor. Bu ay düzenlenen Consensus kripto para konferansı anliste göre kripto piyasasında kışın bittiğinin de son kanıtı olduğunu vurguladı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.