Kasım 23, 2019

Ünlü Kripto Analisti: Güncel Olaylar 2017 Yılında Yaşanılanların Tekrarı

Bitcoin, 2019 yılının sonuna doğru yaklaşık 13 bin dolar olan en yüksek noktasına ulaştığından beri serbest şekilde bir düşüş yaşadı. Birçok analist konuyla ilgili yorumlarını dile getirdi. Ünlü bir kripto tüccarı ve analisti Crypto Rand, durumu farklı bir şekilde ele aldı. Ona göre, güncel olaylar 2017 yılının ortasında olanların bir tekrarı.

Crypto Rand’ın belirttiği gibi, 2017 yılının ilk yarısında ve ikinci yarısının başlarında, insanlar bitcoinin değerinin düşmeye devam edeceğinden korkuyorlardı. Ayrıca Çin tarafından kripto paralar ile ilgili kısıtlamalar getirilmişti. Ek olarak medyada da Bitcoin’in öldüğüne dair haberler yapılıyordu. Ancak, bu olaylar, önde gelen kripto para birimini piyasa değerini indirgemek yerine, daha da güçlendirerek büyük zirvelere itti.

Bitcoin, haziran 2017’nin başlarında bazı küçük dalgalanmalar yaşadı, hafif bir geri çekiliş ve daha sonra bir yükselişle, aynı yılın Aralık ayının ortasına kadar yaklaşık 20 bin dolara çıktı. 2019 yılına geldiğimizde ise; Crypto Rand, aynı olayların yıl sonuna kadar tekrarlanabileceğine inanıyor.

Crypto Rand, Bitcoin’in ani bir geri dönüş yapma yeteneği konusunda iyimser olan tek kişi değil; yazar William Mougayar, yıl boyunca, 2019 bitmeden önce bitcoin için 25.000 dolar seviyesini öngördü.

Bu noktada, pek çok insan bu tahminlerin şu an için imkansız olduğunu düşünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.