Ünlü İsimden Bitcoin Tahmini

Mike Novogratz’ın Bitcoin Tahmini

Galaxy Digital’in kurucusu ve kripto meraklısı Mike Novogratz, bitcoin (BTC) ‘nin şu anki “muhteşem rallisini” takip etmek için daha uzun bir yol olduğunu tahmin ediyor.

BTC fiyatının basında 11.000 dolara çıktığını belirten Novogratz, 3 Temmuz’da Bloomberg TV’ye yaptığı açıklamada, coin’in 14.000 dolara doğru yükseldiğini ve daha sonra aşağı doğru düzeltmenin BTC hareketİnin bir parçası olarak bekleneceğini söyledi. Mevcut momentum bir sonraki ayağına girmeden önce pazarın bir süre boyunca 10.000-14.000 $ civarında konsolidasyon göreceğini tahmin ediyor.

Bitcoin’in 14.000 dolar seviyesine tekrar ulaştıktan sonra 20.000 dolar seviyesine ulaşabileceğini öngörüyor. Novogratz, öngörüsüne rağmen bir tarih vermekten kaçınıyor.

Facebook’un Libra ile alana girmesi ve Visa ve Mastercard gibi ödeme devlerinin Libra Konsorsiyumu’na katıldığı gerçeğine işaret etti. Bu gelişmelerin Bitcoin’i olumlu etkilediği bir gerçek.

Uzun vadede Novogratz, bitcoin’in yerini bir dijital altın biçimi olarak ortaya koyduğunu ve zaman içinde 40.000 dolar gibi bir değere ve potansiyel olarak daha yüksek bir seviyeye ulaşmasını bekleyebileceğimizi savundu.

Mevcut kripto düzenlemesi durumuna ilişkin kısa bir açıklamada Novogratz, ABD’nin sektöre ayak uyduramadığını vurguladı, ancak Facebook, Visa ve Mastercard’ın girişlerinin muhtemelen daha akıllıca bir uyandırma çağrısı olarak hizmet edeceğini vurguladı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.