Mayıs 11, 2022

Ünlü Ekonomist: “Bitcoin’de 30 Bin Doların Dip Noktası Olması İçin…”

Yakından takip edilen bir ekonomist ve trader, Bitcoin (BTC) fiyatında 30.000 doların dip noktası olmasını sağlayacak iki koşula dikkat çekti.

Alex Krüger, 128.600 Twitter takipçisine, piyasa değerine göre en iyi kripto varlığı için önemli bir psikolojik seviye olan 30.000 doların düşüş trendinin dibi gibi görünmeye başladığını söyledi.

“Uzun bir süre dipte olması iyi bir ihtimal. 30.000 dolara dokundu ve bu bölgeyi savundu.”

Ancak Krüger, başka bir satış olayı olasılığını azaltmak için iki önemli gelişmenin olması gerektiğini düşünüyor.

“Bunun için iki koşula ihtiyacımız olacak:

1 Çarşamba günü gelecek zayıf TÜFE [tüketici fiyat endeksi] değeri

2 LUNA sistemik riskinin derhal ele alınması.”

İkinci koşul için Krüger, dolara sabitlenmek üzere tasarlanmış bir stablecoin olan TerraUSD’nin (UST) düşen değerine atıfta bulunuyor. Bu hafta, UST değeri 0.83 dolarlık mevcut değerine hafifçe toparlanmadan önce 0.69 dolara kadar düştü.

Ekonomist, UST’nin çöküşünü sistemik bir risk olarak nitelendiriyor, çünkü stablecoin’in değeri Bitcoin’e (BTC) ve merkezi olmayan finans ödeme ağı Terra’ya (LUNA) bağlı.

Son birkaç ay içinde, Terra ekosistemini desteklemek için kurulmuş kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Luna Foundation Guard (LFG), UST’yi desteklemek için 1.6 milyar dolardan fazla Bitcoin biriktirdi. BitInfoCharts, LFG’nin yakın zamanda BTC cüzdanının içeriğini boşalttığını gösteriyor.

Son olarak bu koşullar karşılansa bile Krüger, BTC dibinin yeni bir boğa koşusunun başlamasını garanti etmeyeceğini ekliyor.

“Baskın temalar devam ediyor: şahin Fed ve takip eden hisse senetleri. Günlük hacmi kontrol edin (grafiğinizi yakınlaştırın). Böyle büyük bir hacim genellikle diplerde gözlenir.”

bitcoin grafiği

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.