Ünlü Ekonomist: Bitcoin Önemli Bir Sinyal Veriyor!

Yakından takip edilen ekonomist Alex Krüger, Bitcoin grafiğinin tarihsel olarak yalnızca BTC için değil, tüm varlık sınıfları için “dip” fiyatın geldiğini belirten bir sinyal vermeye başladığını belirtti.

140.000 takipçili Twitter hesabında açıklama yapan Krüger, tüm borsalarda hem spor hem de kalıcı piyasaları kapyasan Bitcoin hacmini yakından takip ettiğini belirtti.

Ekonomist göre, birçok Bitcoin yatırımcısı muhtemelen haftalar önce toplam BTC hacmi tüm zamanların en yüksek seviyesini yakaladıktan sonra sonra “teslim oldu”.

“Genel bir kural olarak; işlem hacmi, piyasalar teslim olduğunda en yüksek seviyede yer alır ve bu teslimiyet büyük dipler yaratır. Bu haftalık grafik, çoğu BTC çifti (borsalar arası spot ve kalıcılar) için toplu Bitcoin hacmini içerir. Hacim iki hafta önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.”

Bitcoin fiyat grafik sinyali

Krüger ayrıca, son iki yılda Bitcoin’in hacmi rekor seviyelere yükseldikten sonra dip fiyata ulaştığını da vurguladı.

“12 Mart 2020 (2020 dibi) haftası, şimdiye kadarki en yüksek ikinci hacme sahip. 19 Mayıs 2021’in üçüncü haftası. 21 Haziran 2021 (2021 dip seviyesi) haftası dördüncü. 9 Mayıs 2022 (Luna Çöküşü) haftası beşinci.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ekonomist, Bitcoin’in toplam hacminin, ABD doları (BTC/USD) cinsinden ifade etmek yerine işlem gören coin’lerin sayısını izlediğini belirtti. Krüger’e göre, BTC’deki hacim, zaman içinde karşılaştırılabilir olmasını sağlıyor.

“Bitcoin cinsinden hacmi ifade ederek, birim fiyat ve piyasa değeri önemsiz hale geliyor. Bütün mesele bu.”

Krüger, BTC’nin zaten bir dip fiyat oluşturma sürecinde olabileceğini belirtse de, öncü kripto varlığın yakın zamanda toparlanmayacağına ilişkin görüşünü paylaştı.

“Bu bir modeldir/kalıptır (pattern). Varlıklar ve varlık sınıfları arasında gözlemlenebilir. Bunu öğrenin. Çok büyük bir örneklem büyüklüğü ve hatta bazı gevşek olasılıklar ortaya çıkabilir. Desen, fiyatın bir kez düştüğü anlamına gelmez. Şu anda yükseliş belirtisi yok.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.