Ünlü Derecelendirme Kuruluşu USDT’nin Kullanılmaması Hakkında Uyarı Yaptı!

Dünyanın en önemli derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings; USDT’nin %100 olarak fiat açısından kabul görmediği ve Tether’in rezerv bankasına benzer eğilim gösterdiğini söylüyor. USDT kullanımı konusunda uyarıda bulunan Weiss Ratings; devamlı bir şekilde kontrol altında olan USDC kullanma taraftarı. Bunun yanı sıra ekip için DAI de akıllı sözleşmeler aracılığıyla şeffaflığı dikkate alındığında öncelik verilecek bir alternatif olarak gözümüze çarpıyor.

USD Coin ve Dai Tercihler Arasında Bulunmalı

Weiss ekibine göre; USDC, en az beş muhasebe firmasının kontrollerine tabi tutularak token’ları ana şirkette bulunan fiat açısından %100 kabul görüyor.

“USDT’nin aksine, USDC en az beş muhasebe firmasının denetimine tabidir. Bu raporlara göre, USDC %100’den fazla destekleniyor. Bu nedenle şu anda tercih ettiğimiz #stablecoin.”

Ardından DAI de ihraç edenin sözleriyle hareket etmiyor. Sabitlemeyi uygulamak ve sürdürmek adına piyasa güçlerinden yardım alan sözleşmelerle ABD dolarına sabitlenmiştir. Bu akıllı sözleşmelerin özellikleri arasında şeffaflık ve kolayca denetlenebilirlik var.  Bu yüzden konuyu ince ayrıntılarına kadar araştırmak isteyen kişiler çalışmanın nasıl olacağını rahatlıkla görebilir. Bu durumda takip edenler, daha güvenilir olan USD Coin ve Dai tercihinde bulunabilir.

Tether (USDT) Hala En Çok Tercih Edilen Stablecoin

Ağustos ayında deneyimli tüccar Peter Brandt, Tether konusunda birkaç uyarıda bulunmuştu. Weiss Ratings’in tavsiyelerini, deneyimli tüccarın tavsiyelerine benzetebiliriz. Bunun yanı sıra Tether’in ana şirketi; USDT’ye karşı yapılmış bu tavsiyeleri ve uyarıları kabullenmediğini dile getirdi. Tether, Defi makinesinin çok önemli bir parçasıdır ve bu anlamda istenmesi USDT’nin piyasa değerinin 15 milyon dolarına üstünde olmasına sebep olmuştur.

Bu konu hakkında yazılar yazılırken, Tether’in toplam değeri 15.232 milyar dolardı. Bu rakam 2020’nin başında 4 milyar dolar civarındaydı. Buradan sonuçla piyasa değerinin yıl sonu için dört kart yükseleceği anlamına geldiğini söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.