Ünlü CEO’dan Gençlere Yatırım Tavsiyeleri! Bu 5 DeFi Token’ına Dikkat!

Kripto yatırım şirketi Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, Grammy adayı rapçi Lil Yachty ile gençlerin mevcut koşullarda yapabileceği en iyi yatırımlar hakkında ​​konuştu. Novogratz’ın açıkladığı gibi, “baby boomers” (1946-1964 arasında doğan kimseler) sonsuz para basımına başlayarak dünyayı biraz alt üst etti.

Novogratz’a göre bu sonsuza kadar devam edemeyecek, bu yüzden dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin sonunda “parası bitecek”. Lil Yachty gibi genç insanlar bu nedenle, sermayelerini korumak için Bitcoin ve altın gibi “sert varlıkları” düşünmelidir. Buna ek olarak, tanınmış Bitcoin boğası, kişinin portföyünü yalnızca kripto piyasasında değil, tüm finans piyasasında çeşitlendirmesini tavsiye etti.

Novogratz, özellikle 1.000 veya 10.000 dolar olan bir gencin neye yatırım yapması gerektiği sorulduğunda şunları söyledi:

“Sadece Bitcoin’e %20-25 koyar, Bitcoin alır ve unuturdum. […] Ethereum’a %5 veya 10 koyardım ve sonra geri kalanını borsaya koyardım. Borsanın çok yükseldiğini biliyorum, ama bence daha da yükselmeye devam edecek. […] Bitcoin, muhtemelen risk ayarlı bir temelde daha güvenlidir, ancak çok hareketlidir. Ethereum bu yıl çok hareket etti ancak bence Ethereum’un daha uzun bir yolu var, bu yüzden bu iyi bir yatırım.”

Novogratz, daha fazla riske sahip, ancak aynı zamanda potansiyel olarak birden fazla kar potansiyeline sahip, değeri düşük kripto para birimleriyle ilgili, Ethereum’un DeFi sektörüne işaret etti. Ünlü CEO’ya göre Bu alandaki projeler, başarılı olursa JPMorgan ve New York Borsası’nın yerini alarak finans sektöründe devrim yaratma potansiyeline sahip. Buna göre Novogratz, servetinin küçük bir bölümünü kişisel olarak 5 DeFi token’ına koydu:

Aave (AAVE) veya Chainlink (LINK) veya Compound (COMP), yearn.finance (YFI), Uniswap (UNI) gibi tokenlar, bu beşinin önümüzdeki hafta ya da gelecek ay değil, önümüzdeki beş yıl içinde dünyayı çılgına döndürme ihtimali var. […] Çok daha risklidirler, ancak işe yararlarsa, çok daha büyük bir kazanç sağlayacaklardır.”

Dogecoin (DOGE) popülerliği konusuna gelince, Novogratz bunun iyi bir “kısa vadeli oyun” olabileceğini söyledi. Ancak, DOGE’un gelecekte hiçbir değeri olmayacağına dair bahse giriyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.