Ünlü Avukat Vazgeçmiyor: Ripple Davasına Müdahale İçin Yeniden Harekete Geçti!

Daha önce bildirdiğimiz üzere 15 Mart’ta New York Güney Bölgesi’nden Yargıç Analisa Torres, John E. Deaton’ın Ripple davasında binlerce XRP sahibi adına açtığı davaya müdahale etme talebini reddetti. Torres, mahkemenin yerel kuralları uyarınca, önergenin onaylanması için bir ön hareket bildiriminin yapılması gerektiğine karar verdi.

Deaton şimdi yeni bir girişim başlatıyor. Ünlü avukatın, CryptoLaw’daki bir blog yazısında yazdığı gibi, 19 Mart’ta XRP sahiplerinin müdahalesini talep etmek için ön hareket bildirimini yaparken şu anda hareketi destekleyen 10.000’den fazla XRP yatırımcısı var.

Söz konusu bildirimde Deaton, XRP sahiplerinin neden davaya müdahale etmelerine ve çıkarlarını temsil etmelerine izin verilmesi gerektiğini açıklıyor:

“Müdahale etmemize izin vermek uygun çünkü davadaki taraflardan hiçbiri şu anda XRP’nin sahiplerini ve kullanıcılarını temsil etmiyor. Ripple savunmasının önemli bir yönü, XRP sahiplerine karşı herhangi bir görevi veya yükümlülüğü olmadığını ve SEC’in şimdiye kadarki eylemleri göz önüne alındığında, XRP sahiplerinin çıkarlarını bile dikkate almasını bekleyemeyiz.”

Bunun yanında Deaton SEC’in, XRP sahiplerinin hesaplarındaki XRP dahil olmak üzere tüm XRP’lerin kayıtsız menkul kıymetler olduğunu ima ettiğini öne sürüyor. Müdahaleyle Deaton, XRP’nin Ripple’dan tamamen bağımsız, hükümet tarafından tanınan bir para birimi olduğunu göstermeyi hedefliyor:

“XRP’nin ABD’de ve dünyada para birimi olarak nasıl kullanıldığını göstereceğiz. Örneğin, altı yıl önce, Mali Suçları Uygulama Ağı (“FinCEN”), XRP’nin sanal bir para birimi olarak kabul edileceği ve kullanımının SEC’e değil, yalnızca FinCEN’e kaydedileceği konusunda Ripple ile bir anlaşma yaptı. Daha sonra […] Japonya, İsviçre, Birleşik Krallık ve BAE, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını açıkladı. 2015’in sanal para birimi olarak belirlenmesinden bu yana, XRP’nin kullanım durumları parçalandı.”

Kaynak : Crypto News Flash


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.