Ünlü Analistten Bitcoin Senaryosu: “Heyecana…”

0
Ünlü Analistten Bitcoin Senaryosu:

Popüler bir kripto analisti, Bitcoin (BTC) fiyatının uzun bir düşüş trendinden sonra gerçekten dibe ulaşıp ulaşmadığını belirlemek için geçmiş verileri değerlendirdi.

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz üzere, yeni bir strateji oturumunda Nicholas Merten, Cumartesi günü BTC kısa bir süre 18.000 doların altına düştükten sonra Bitcoin’in haftalık en düşük seviyelerinden yükselmesi konusunda yatırımcıları uyardı.

Bitcoin

“İnsanların heyecana fazla kapılmalarını istemiyorum. Daha fazla kazanç görebileceğimizi, hatta belki burada bu aralığa [22.300 dolar civarı] geri dönebileceğimizi hissetsem de, şu anda %75 düşüşün yaşandığı bulunduğumuz nokta ile %80 oranında bir düzeltmenin arasındaki farkı vurgulamak istiyorum. 

Bazı insanların yaşadığı en büyük zorluklardan biri, yüzde anlamında teknik olarak birkaç tek basamaklı puan aşağı iniyor olsanız bile, bu düşüşlerin nasıl katlanarak daha da kötüleşebileceğini anlamaktır.

%75’ten tipik %80 düzeltmesine gidersek, ne olur? Sadece birkaç yüz dolar ya da bin dolar aşağısı olmaz, hayır, 17.500 dolarlık Bitcoin fiyatından 13.700 dolara kadar iniyor oluruz. 2019 yılının Haziran ayındaki boğa piyasası sırasında fiyatın en yüksek seviyede olduğunu veya en azından geçici bir zirve oluşturduğunu gördüğümüz 14.000 dolar aralığını test ederiz.”

Stratejist, Bitcoin fiyatının Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan tam olarak %80 düşeceğinden emin değil. Buna rağmen, daha geniş makroekonomik volatilitenin, tarihsel eğilimlere ve temel güce rağmen lider kriptoyu daha düşük seviyeye çekebileceğini söylemeye devam ediyor.

“Genellikle düzeltmelerin zamanla zayıflamasını beklesem de, şu anda içinde bulunduğumuz makro ortamı göz önünde bulundurursak, muhtemelen tipik %80’lik düzeltmeyi alacağız.” 

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın