Mayıs 12, 2022

Ünlü Analistlere Göre Bitcoin Dibe Ulaştı!

Kripto dünyasında yakından takip edilen bazı analistlere göre Bitcoin (BTC) fiyatının 28.460 dolar civarında yer aldığı şu saatlerde fiyat bir dip göstermiş olabilir. Analistler, kitlesel teslim olma korkularına rağmen Bitcoin fiyatının toparlanacağı konusunda ısrarcı.

Bitcoin Fiyatı Dibe Vurdu

Bitcoin fiyatı kısa süre önce sert bir düşüş yaşadı ve Temmuz 2021’den bu yana en düşük seviyesi olan 28.461 dolara kadar geriledi. Bu, kripto para ekosisteminin geçtiğimiz hafta 310 milyar dolarlık piyasa değerini yok eden düşüşler sırasında gerçekleşti.

Taraftarlar, Bitcoin fiyatındaki düşüş ve kripto yatırımcıları arasındaki düşüş hissiyatı için üç temel neden olduğunu öne sürdü. Birincisi, Terra USD (UST), USD Tether (USDT), DAI ve Binance USD (BUSD) gibi stabilcoinlerin ayrıştırılması ve çökmesi, kripto yatırımcıları arasında olumsuz bir hissiyat yarattı.

İkincisi, artan enflasyon ve Federal Rezerv’in para politikasını sıkılaştırma korkuları arasında yatırımcıların kripto paralardan sermayelerini çekmesi. Diğer bir faktör, Bitcoin’in hisse senetleri ve aynı zamanda bir fiyat düşüşü yaşayan S&P 500 ile yüksek korelasyonudur.

Önde gelen bir on-chain analist olan Plan C, Bitcoin fiyat trendini değerlendirdi ve “Birleşme Katı Modeli”ni önerdi. Modelin taban fiyatı 27.688 dolarda yer alıyor.

Plan C’nin modeli ilk olarak 8 Mart 2022’de yayınlandı. Model, Bitcoin fiyatı için en kötü senaryoyu sunmaya çalışıyor. Analist, üç bağımsız zemin modelini dikkate alıyor ve doğru bir tarihsel analiz sunduğunu iddia ediyor. Bitcoin fiyatı, modelin grafiğine tarih boyunca sadece üç kez dokundu.

Bu üç örnek, Bitcoin için “en iyi satın alma” senaryoları olarak kabul edilir. 27.688 dolar tabanının altında bir günlük kapanış, modeli geçersiz kılacaktır. Bu nedenle analist, mevcut fiyat seviyesinde Bitcoin tabanını aramaya devam etti.

Başka bir on-chain analisti ve trader olan @decodejar, BTC’nin dördüncü dalgasının Bitcoin Elliott Dalga Teorisine dayanarak potansiyel olarak tamamlanmış olduğuna inandığını açıkladı. Teori, teknik analizden elde edilen beş fiyat dalgalanmasından oluşur. Birinci, üçüncü ve beşinci dalgalar yukarı doğru salınımlardır ve ikinci ve dördüncü dalga geri çekilmelerdir.

Paralel kanal devam ettiği için dördüncü dalganın tamamlanması onaylandı. Beşinci dalgadaki en yüksek seviyenin veya toparlanmadan sonraki Bitcoin fiyatının, analistin grafiğine göre 44.000 doları aşması bekleniyor.

Bitcoin’in dibe vurduğunu iddia eden uzmanlar, bu nedenle, varlığın fiyatında tam bir toparlanma konusunda iyimserler.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.