Ünlü Analist Willy Woo’dan İddialı Bitcoin Fiyat Tahmini!

0
524

Bitcoin için yapılan bazı yükseliş analizleri, Aralık 2021’e kadar 100.000 dolar’a doğru bir artış öngörüyor. Popüler bir analist, önde gelen kripto para birimi konusunda daha iyimser ve o döneme kadar 200.000 dolar’ın bile “muhafazakar bir bahis” olarak görülmesi gerektiğini söylüyor.

On-chain analist Willy Woo paylaştığı bir dizi tweet’te, modelinin Bitcoin’in önümüzdeki yıl Aralık ayına kadar 300.000 dolar’a yükseleceği ihtimalini taşıdığını söyledi. Tahmini sunmak için kullanılan Top Cap, deneysel bir metrik ancak geçmişte en yüksek fiyatları doğru bir şekilde ortaya koyduğunu söyleyebiliriz.

Grafik, 2020’nin sonundan önce yaklaşık 87.000 dolarlık bir zirve fiyatı ve 7.456 dolarlık bir ortalama fiyatı gösteriyor. Woo, ikinci fiyatın piyasanın Bitcoin için ödediği ortalama fiyat olduğunu söyledi.

“Mevcut piyasada her BTC için ortalama 7456 dolar ödendi. Hepiniz birer dahisiniz.”

Glassnode’dan alınan verilere atıfta bulunan Woo, bu yeniden birikim döneminin kripto para borsalarında azalan Bitcoin sayısıyla aynı zamana denk geldiğini söyledi. Woo tarafından paylaşılan ikinci bir grafik, Ocak 2017’de başlayan boğa koşusundan altı ay önce Bitcoin arzındaki düşüşe dikkat çekti. Hatırlarsanız o yılın Aralık ayında fiyat 20.000 dolar’a kadar yükseldi. Bu yıl da benzer bir senaryo gözlemlenebilir. Grafik ayrıca Ocak 2021’den itibaren borsalarda BTC’de bir düşüş yaşandığını gösteriyor.

Haziran 2020’de Bloomberg de, Bitcoin’in Aralık 2020’ye kadar tüm zamanların en yüksek seviyelerini yeniden ziyaret edeceğine dair cesur bir tahmin yapmıştı. Önde gelen kripto para birimi Çarşamba günü 19.225 dolar’dan kapanış yaptı. Bu, Bitcoin’in üçüncü kez 19.000 dolar seviyesinin üzerinde olduğuna işaret ediyor ve birçok analist, 20.000 doları aşmak için bu seviyenin üzerinde kalınması gerektiğini söylüyor. Coingecko verilerine göre Bitcoin, iki gün önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak sektör, aşılması gereken tüm zamanların en yüksek değeri olarak 20.000 dolar’ı görüyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın