Ünlü Analist Willy Woo’dan İddialı Bitcoin Fiyat Tahmini!

Bitcoin için yapılan bazı yükseliş analizleri, Aralık 2021’e kadar 100.000 dolar’a doğru bir artış öngörüyor. Popüler bir analist, önde gelen kripto para birimi konusunda daha iyimser ve o döneme kadar 200.000 dolar’ın bile “muhafazakar bir bahis” olarak görülmesi gerektiğini söylüyor.

On-chain analist Willy Woo paylaştığı bir dizi tweet’te, modelinin Bitcoin’in önümüzdeki yıl Aralık ayına kadar 300.000 dolar’a yükseleceği ihtimalini taşıdığını söyledi. Tahmini sunmak için kullanılan Top Cap, deneysel bir metrik ancak geçmişte en yüksek fiyatları doğru bir şekilde ortaya koyduğunu söyleyebiliriz.

Grafik, 2020’nin sonundan önce yaklaşık 87.000 dolarlık bir zirve fiyatı ve 7.456 dolarlık bir ortalama fiyatı gösteriyor. Woo, ikinci fiyatın piyasanın Bitcoin için ödediği ortalama fiyat olduğunu söyledi.

“Mevcut piyasada her BTC için ortalama 7456 dolar ödendi. Hepiniz birer dahisiniz.”

Glassnode’dan alınan verilere atıfta bulunan Woo, bu yeniden birikim döneminin kripto para borsalarında azalan Bitcoin sayısıyla aynı zamana denk geldiğini söyledi. Woo tarafından paylaşılan ikinci bir grafik, Ocak 2017’de başlayan boğa koşusundan altı ay önce Bitcoin arzındaki düşüşe dikkat çekti. Hatırlarsanız o yılın Aralık ayında fiyat 20.000 dolar’a kadar yükseldi. Bu yıl da benzer bir senaryo gözlemlenebilir. Grafik ayrıca Ocak 2021’den itibaren borsalarda BTC’de bir düşüş yaşandığını gösteriyor.

Haziran 2020’de Bloomberg de, Bitcoin’in Aralık 2020’ye kadar tüm zamanların en yüksek seviyelerini yeniden ziyaret edeceğine dair cesur bir tahmin yapmıştı. Önde gelen kripto para birimi Çarşamba günü 19.225 dolar’dan kapanış yaptı. Bu, Bitcoin’in üçüncü kez 19.000 dolar seviyesinin üzerinde olduğuna işaret ediyor ve birçok analist, 20.000 doları aşmak için bu seviyenin üzerinde kalınması gerektiğini söylüyor. Coingecko verilerine göre Bitcoin, iki gün önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak sektör, aşılması gereken tüm zamanların en yüksek değeri olarak 20.000 dolar’ı görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.