Ünlü Analist Uyardı: “Bitcoin Makro Trend Kırılmasına Yakın!”

0
Ünlü Analist Uyardı:

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti Bitcoin (BTC) trader’larını uyardı ve Bitcoin’in büyük bir düşüş sinyali verdiğini belirtti.

Analist Kevin Svenson, 106.500 takipçili Twitter hesabında Bitcoin’in şu anda 2020’nin sonlarından bu yana piyasayı yükselişte tutan çok önemli bir destek alanının altında işlem gördüğünü belirtti.

“İnsanların önyargıları bu tür anlarda onları kör edebilir, bunu her zaman hatırlayın. BTC için elimizde bir makro trend kırılması olabilir. Teknik analiz teknik analizdir… Ve bu kırılma büyük bir zayıflık anlamına geliyor, bu tür yapılarda trader’lar sıçrama gerçekleşince satış yapar. Muhtemelen aylarca konsolide olacağız veya dibe vurarak kaybedeceğiz.”

Bitcoin

Svenson, Bitcoin fiyatında bir düşüş eğilimi olmasına rağmen BTC’nin düz bir çizgide düşmesinin pek olası olmadığını söylüyor. Bunun yerine, önde gelen kripto para biriminin değişken fiyat hareketi gösterirken bir aralıkta işlem yapmasını bekliyor.

“Panik yaşayan insanlar genelde piyasaların büyük bir yükseliş kaydedeceğini ya da büyük bir çöküş yaşayacağını düşünür. Yan oynaklık ise aslında çok daha olası. Bir süre düşük seviyelerde kalabiliriz. Yarılanmayı beklerken Bitcoin ve kripto için beklediğim şey bu. Eski. 2019/2020 döneminde yaşadığımız gibi.”

Bir sonraki Bitcoin yarılanmasının 2024’ün ilk altı ayında gerçekleşmesi planlanıyor.

Yakın tarihli bir videoda Svenson, Bitcoin’in Coinbase’in haftalık grafiğinde büyük bir hacim yükseliş kaydettiğini belirtti. Kripto analistine göre, hacimdeki artış, BTC’nin geçici olarak bir dip çizebileceğinin önemli bir kanıtı. Bununla birlikte, Bitcoin’in fiyat hareketinin büyük olasılıkla ABD borsasının performansına bağlı olacağını belirtti.

“Borsa bu noktadan itibaren bir ralli yaparsa, en azından bu, bizi nereye götürürse götürsün, bu geçici rallinin dibi olacak. En azından, muhtemelen oldukça uzun bir süre dip olarak kalacaktır.

S&P 500 geri gelmeye ve daha sonraki bir tarihte daha düşük test etmeye başlarsa, bunun mükemmel bir sinyal olmaması ve ondan biraz daha fazlasını, belki 20.000$, 22.000$ veya 200-haftaya doğru test etmemiz daha olasıdır. basit hareketli ortalama.”

Haber hazırlanırken, Bitcoin 30.516 dolardan işlem görüyordu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın