Ünlü Analist, Nisan Ayı Beklentilerini Paylaştı: Bu Altcoin’lere Dikkat!

0

YouTuber ve analist Lark Davis, Nisan için bir altcoin sezonu beklentisine sahip olduğunu açıkladığı yeni bir video yayınladı. Davis, bu ay boyunca kripto piyasası için “büyük” bir ralli olabileceğine inanıyor. Analiste göre anahtar, Bitcoin’in hakimiyetinde ve Ethereum’un performansında yatıyor.

Bu bağlamda Davis, ETH’nin son 14 günde %30 artış kaydettiğini belirtti. Bunun aksine, BTC aynı dönemde “yalnızca” %7 yükseldi. Davis şu sonuca vardı:

“Yani, ETH 2’ye 1 oranında Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor. Twitter’ın Altcoin Sherpa’sı oranı güzelce ortaya koydu (aşağıda görebilirsiniz).”

Tabloyu açıklarken Davis, Ethereum’un 2019’dan bu yana güçlü bir başlangıç ​​yaptığını, ardından fiyatta bir düzeltme ve “soğuma”, sonrasında bir ralliye atladığını belirtti. Sonuç olarak Davis, piyasanın artık devasa bir boğa döngüsüne “hazır” olduğuna ve ETH’nin Bitcoin’e göre önemli ölçüde daha yüksek kazançlar elde etmeye hazır olduğuna inanıyor.

“Altcoin sezonu” nun gelişini ölçmek için en önemli ölçütlerden biri olan Bitcoin hakimiyetinden bahseden Davis, bunun “sert düşüşte” olduğunu belirtti:

“Bu gösterge, Bitcoin’i bir bütün olarak pazarın toplam payını temsil eder (…). Kritik bir bölgede, önemli bir destek bölgesinde (…). Destek kırılırsa çılgın bir sezon olacak. Onay için beklemeliyiz.” 

Analist BTC hakimiyetini kaybetmeye devam ederse, Ethereum için fiyatı 3.000 dolar’a çıkarabilecek bir ralli öngörüyor. Ayrıca Cardano, Litecoin ve XRP gibi büyük piyasa değerine sahip kripto para birimleri 2 ila 5 kat artabilir.

Davis’e göre ilk 20’deki kripto para birimleri 10 ila 20 kat artabilir. Daha küçük altcoin’ler 50 ila 100 kat artabilir. Analist, “temelde hepsinin bunu yapacağına” inanıyor. Analiste göre Bitcoin’in hakimiyeti artsa bile, altcoin’ler daha küçük yüzdelerle de olsa yine de kazanç elde edebilirler.

Yükseliş tezini desteklemek için Davis, Rekt Capital’den “altcoin’lerdeki hype döngülerini ölçen” bir grafik paylaştı. Grafik, Bitcoin’in fiyatı düşerken ve altcoin’ler yükselirken piyasadaki zirveleri ve “bekleme sürelerini” gösteriyor. Ölçüme göre, boğa piyasasında zirve bu yılın sonlarında veya 2022’nin başlarında olabilir. Analist şunları ekledi:

“Kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin 2 trilyon dolar olduğunu göz önünde bulundurun, boğa döngüsünün zirvesine ulaşmadan önce 10 trilyon dolara ulaşma şansımız var.” 

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın