Ünlü Analist: Endişelenmeyin, Korona Virüs Kriptoyu Yok Etmeyecek

0
410

Kara perşembe olarak adlandırılan 12 Mart günü kripto sektörü büyük bir darbe aldı. Korona virüsünün etkisiyle başta Bitcoin olmak üzere çoğu kripto para fiyatı düşüşe geçti. Durum o kadar kötüydü ki Bitcoin, bazı borsalarda aylardır test etmediği 3.200 dolar seviyesini bile gördü. Fakat şimdilerde kaybettiği değerinin bir kısmını geri kazandı. Kara perşembe öncesinde yaklaşık 9.000 dolar seviyelerinde bir fiyata sahipti. Şu an için bu seviyeye kadar çıkamadı fakat yeniden kazandığı değerinin hakkını da vermek gerek. Yazının kaleme alındığı saatlerde Bitcoin yaklaşık 6.222 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Bununla birlikte, son birkaç hafta içinde Bitcoin adreslerinin sayısı arttı. GlassNode’un istatistiklerine göre ise cüzdanlarında 1 BTC’nin üzerinde olan kullanıcı sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

Bitcoin cüzdanlarının sayısı, ağın güvenilirliği üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olan fiyat düşüşüne rağmen ağın güvenini ve büyümesini gösteriyor. Bitcoin cüzdanlarının sayısı 2014’ten bu yana sürekli artış gösteriyor.

Ünlü kripto analisti BTC_Macro’da yatırımcıların endişelerine dair bir yorumda bulundu. BTC_Macro açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Endişelenme. Korona virüs kriptoyu yok etmeyecek. 150 dolar değerindeki BTC’niz güvende.”

Büyük düşüş her ne kadar yatırımcıları sarsmış olsada pekçok analist Bitcoin’i güvenli liman varlığı statüsünde değerlendirmeye devam ediyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın