Ünlü Analist: Endişelenmeyin, Korona Virüs Kriptoyu Yok Etmeyecek

Kara perşembe olarak adlandırılan 12 Mart günü kripto sektörü büyük bir darbe aldı. Korona virüsünün etkisiyle başta Bitcoin olmak üzere çoğu kripto para fiyatı düşüşe geçti. Durum o kadar kötüydü ki Bitcoin, bazı borsalarda aylardır test etmediği 3.200 dolar seviyesini bile gördü. Fakat şimdilerde kaybettiği değerinin bir kısmını geri kazandı. Kara perşembe öncesinde yaklaşık 9.000 dolar seviyelerinde bir fiyata sahipti. Şu an için bu seviyeye kadar çıkamadı fakat yeniden kazandığı değerinin hakkını da vermek gerek. Yazının kaleme alındığı saatlerde Bitcoin yaklaşık 6.222 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Bununla birlikte, son birkaç hafta içinde Bitcoin adreslerinin sayısı arttı. GlassNode’un istatistiklerine göre ise cüzdanlarında 1 BTC’nin üzerinde olan kullanıcı sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

Bitcoin cüzdanlarının sayısı, ağın güvenilirliği üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olan fiyat düşüşüne rağmen ağın güvenini ve büyümesini gösteriyor. Bitcoin cüzdanlarının sayısı 2014’ten bu yana sürekli artış gösteriyor.

Ünlü kripto analisti BTC_Macro’da yatırımcıların endişelerine dair bir yorumda bulundu. BTC_Macro açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Endişelenme. Korona virüs kriptoyu yok etmeyecek. 150 dolar değerindeki BTC’niz güvende.”

Büyük düşüş her ne kadar yatırımcıları sarsmış olsada pekçok analist Bitcoin’i güvenli liman varlığı statüsünde değerlendirmeye devam ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.