Ünlü Analist DeFi Token’ları Hakkında Uyardı!

DeFi Pulse’tan elde edilen veriler, DeFi’deki toplam kilitli hacmin (TVL) Temmuz ve Eylül arasında 1.9 milyar dolardan 8.3 milyar dolara çıktığını ve 2 Eylül’de ise kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi 9.6 milyar dolar olduğunu gösteriyor.

DeFi pazarının hızlı yükselişi, bazı DeFi token’larının 2020’de Bitcoin’den daha iyi performans göstermesini sağlayan, yüksek taleple ilişkilendiriliyor.

Aave, Maker, Compound ve Uniswap gibi birçok DeFi token’ı son derece iyi performans gösterdi. Ancak DeFi’ın bu kadar çok ses getirmesinin sebebi, YFI, SUSHI, HOTDOG, PIZZA, BREAD, CREAM, YAM, CEREAL, BURGER gibi yeni ve deneysel DeFi token’larıyla ilgili.

Bazı DeFi token’ları konusunda yatırımcıları durmaksızın uyaran kripto yatırımcısı ve DeFi eleştirmeni CryptoWhale, yield farming protokollerinin %99’una kadarının deneyimsiz yatırımcıları kandıracağını söylüyor.

“Yield farming #DeFi token’larının tümü sıfıra gidiyor. Yaratıcıların tamamen anonim olmasının ve kripto paraların arzının %80-95’ini kontrol etmelerinin bir nedeni var. Körü körüne satın alan tüm açgözlü ve deneyimsiz yatırımcıları terk etmeyi planlıyorlar.”

CryptoWhale, yield farming protokollerinin çoğunun temsil ettiği değer eksikliğini sürekli olarak eleştirdi. Aynı zamanda bunların yalnızca yatırımcı açgözlülüğü ve abartılı reklam tarafından yönlendirildiği konusunda ısrar ediyor.

Son olarak bilmeyenler için yield farming’i, kripto sahiplerinin, gelir elde etmek amacıyla coin’lerini diğer kullanıcılara borç verdikleri model olarak tanımlayabiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.