Nisan 28, 2022

Ünlü Analist Bitcoin İçin Dip Fiyatı Açıkladı! Düşüş Devam Edecek Mi?

Mayıs 2021 piyasa çöküşünü doğru tahmin eden kripto analisti, Bitcoin fiyatında uzun vadeli yükselişini sürdürse bile BTC’nin kayda değer bir düşüş yaşayabileceği konusunda uyarıyor.

Popüler takma adlı analist Dave the Wave, 97.500 Twitter takipçisine 2020 yazına kadar uzanan ve Kasım ayından bu Ocak ayına kadar süren uzun süreli düşüşü vurgulayan bir Bitcoin grafiği paylaştı.

Bu ayın başlarında başlayan son ralli başarısız olurken Dave, Bitcoin için potansiyel bir dip olarak 25.000 dolara dikkat çekti. Analist geçmiş fiyat hareketlerini baz alarak şu değerlendirmeyi yaptı:

“Eğer önceki ikisiyle benzer bir Bitcoin hareketi yaparsak, 25 bin bölgesini göz önüne alırız.”

bitcoin grafiği

Grafik uzmanı daha sonra, Bitcoin’in 2013’e dayanan haftalık mumlardaki yıllık hareketli ortalamasına bakarken teknik analiz (TA) kullanarak endişeli yatırımcıları sakinleştirmeye çalıştı.

“Yukarı aşağı, yukarı aşağı, yukarı aşağı. 

Bir günden diğerine başınız dönmeyecekse, biraz eski moda TA (teknik analiz) kullanırsınız… örneğin bir yıllık hareketli ortalama…”

bitcoin analiz

Dave the Wave, Bitcoin analizini, her biri bir yıl süren birkaç alçalan takoza rağmen, BTC’nin uzun vadeli görünümünün nasıl yükselişte kaldığını açıklayarak sonlandırdı.

“Daha önce [Kripto Twitter]’da bu kadar depresif bir ortam gördüğümü düşünmeyin. Belki de önceki abartılı ortama eşit oranda ve zıt yönde tepki.

İnsanları hatırlayın, sağlam bir düzeltme alsak bile makro boğa kalırlar.

Sadece birim önyargısı olanlar Bitcoin fiyatının burada hala yüksek olduğunu görmüyor.”

bitcoin grafik analizi

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.