Ünlü Analist 2022 Yılı için Bitcoin (BTC) Tahminini Güncelledi – İşte Yeni Hedefi!

0
Ünlü Analist 2022 Yılı için Bitcoin (BTC) Tahminini Güncelledi - İşte Yeni Hedefi!

Yakından takip edilen bir kripto analisti ve tüccarı, 2022’de Bitcoin (BTC) için fiyat tahminini büyük oranda güncelledi.

TechDev takma adıyla tanınan analist, daha önce 2021’in sonlarında veya 2022’nin başlarında Bitcoin için büyük bir yükseliş bekliyordu, ancak yeni tahminlerinde, bu yıl bir noktada BTC için bir döngü zirvesinin geleceğini düşündüğünü açıkladı.

TechDev, logaritmik büyüme eğrilerini ve Fibonacci seviyelerini içeren bir grafikte iki haftalık mumları kullanarak, orta seviyenin üzerinde bir kapanışın, Bitcoin’i 200.000 dolarlık bir parabolik rallide göndermek için tetikleyici olarak hareket edeceğini belirtti.

“Daha fazla araştırmadan sonra, bir sonraki (muhtemelen nihai) uyarı etkisinin, her zaman olduğu gibi, 1.618 FIB döngüsünün iki haftalık kapanışından sonra geleceğine inanmaya başladım.

Bu durum gerçekleşirse, bir zaman çizelgesi tahmini sağlayabilir, ancak dürüst olmak gerekirse, önemli değil ve buna odaklanmayı planlamıyorum.”

Analist hala Bitcoin ile yarılanma tabanlı döngüleri hesaba katarken, Bitcoin’in ne zaman zirveye çıkacağına dair kesin bir zaman çizelgesine sahip değil. TechDev’e göre BTC, 1.472 Fibonacci seviyesini (şu anda 48.000 dolar civarında) altı rakama kadar uzanan son bir ayağa başlayarak önceki döngüleri takip edecek.

“Bazıları döngünün çoktan bittiğine inanıyor, bazıları ise Q1’de zirveye ulaştığına inanıyor, bazıları daha sonra, bazıları ise hiç inanmıyor…

Geçersiz kılma noktalarına sahip veriye dayalı olasılığa inanıyorum, ki bu bana göre zirvede değil ama bu yıl zirveye ulaşacak.”

Sizce TechDev’in 200.000 dolarlık tahmini gerçekçi mi yoksa hala ulaşılması zor seviye olarak mı karşımızda duruyor yoksa 2022 yılı bu seviyelerin aşıldığı bir yıl mı olacak?

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın